Jak utrwalić męską fryzurę?

0
2717
Jak utrwalić męską fryzurę?

Coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o swoje włosy. I nie chodzi tu tylko o ich pielęgnacje, ale także o ich stylizację. Mężczyźni decydują się na różnego rodzaju modne fryzury. Jednak tu powstaje pewnie problem. Chodzi mianowicie o to, w jaki sposób utrzymać na dłużej dany efekt fryzury. Sposób na to jest kilka.

Producenci kosmetyków włosów prześcigają się w proponowaniu różnego rodzaju produktów. Wymieć tu można choćby żel, pastę, gumę czy lakier do włosów. Pytanie jednak jakie zadaje sobie wielu mężczyzn brzmi w jaki sposób układać krótkie włosy tak, aby efekt ten był długotrwały. Do tego służą wymienione już różnego rodzaju preparaty służące właśnie do modelowania włosów. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór jednego z produktów warto jest zastanowić się nad tym jaki typ włosów posiadamy. Jest to bardzo istotne ponieważ wszelkie preparaty do włosów muszą być dopierane pod kątem tego jaki typ włosów jest posiada. Tylko wtedy osiągnie się oczekiwany efekt, a w przeciwnym razie nieodpowiednio dobrany preparat może włosom zaszkodzić.

Pierwszy typ włosów to oczywiście włosy normalne. Są to włosy zdrowe, dobrze wyglądające i generalnie nie sprawiające ich właścicielowi większych problemów. To co je charakteryzuje to także fakt, że są dość łatwe w ułożeniu. Co ważne, włosy normalne to włosy, które się nie przetłuszczają. To ich ogromna zaleta. Do tego typu włosów można w sumie używać każdego preparatu do modelowania.

Drugi typ włosów to włosy suche. Te włosy już sprawiają nieco problemów. Są one bowiem nie tylko suche, ale także dość twarde. To sprawia, że włosy suche są dość trudne do ułożenia. Bez skutecznego preparatu będzie o to trudno. Wiele osób posiada niestety także włosy zniszczone. Niestety ten typ włosów bardzo często się łamie. Dlatego ich ułożenie nie należy co prostych czynności.

Ostatnim typem włosów, na który należy zwrócić uwagę to włosy przetłuszczające się. Można kolokwialnie powiedzieć, że są to włosy dość ciężkie. Dlatego już po kilku godzinach tracą one swój blask, a tym samym fryzura traci na jakości. Nie da się ukryć, że jest to najbardziej problematyczny typ włosów do modelowania.

W zależności od tego jaki posiadamy typ włosów w ich modelowaniu mogą pomóc inne preparaty. Pierwszym i dość popularnym jest żel do włosów. Przy jego użytkowaniu należy uważać, aby nie przesadzić z jego ilością. Zbyt duża ilość żelu do włosów może stylizację wręcz popsuć. Wszystko dlatego, że żel do włosów nie tylko utrwala ułożoną fryzurę, ale także sprawia, że włosy stają się sztywne. Jeśli zatem nałożymy zbyt dużo żelu wówczas możemy osiągnąć efekt wręcz odwrotny niż ten, którego się spodziewaliśmy. Jeśli decydujemy się na żel to powinno się nakładać jego niewielką ilość na mokre włosy.

Inny preparat do modelowania włosów to pasta oraz guma do włosów. W przeciwieństwie do żelu do włosów tego typu preparaty nie usztywniają włosów. Bardzo dobrze sprawdzają się przy modelowaniu nie tylko krótkich włosów, ale także i długich. Stosując gumę i pastę osiągniemy efekt, w którym włosy będą wyglądały dużo bardziej naturalnie. Wszystko dlatego, że tego typu preparaty nie sklejają włosów.

Kolejny preparat do modelowania włosów, na który warto zwrócić uwagę na pomaga do włosów. To co o tym produkcie można powiedzieć na pewno to to, że pomaga pozwana na bardzo skuteczne utrwalenie fryzury. Jest to produkt skierowany przede wszystkim do mężczyzn. Jego zaletą jest także to, że jest to produkt bardzo łatwy do zastosowania.

Ostatnim preparatem polecanym do modelowania włosów jest wosk do włosów. Jest to preparat przeznaczony przede wszystkim dla tych osób, które posiadają włosy suche. Trzeba jednak pamiętać, że sam wosk nie wystarczy do modelowania włosów. Pomaga on w modelowaniu włosów suchych, ale oprócz samego wosku użyć należy także innego preparatu, na przykład pastę do włosów.

Jak widać na rynku kosmetycznym istnieje bardzo szeroki wybór produktów służących do modelowania włosów. Przypomnieć jednak należy o tym, aby każdy z tych produktów był właściwie dopasowany do typu włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here