Jak wybrać prostownicę do włosów?

0
1640
Jak wybrać prostownicę do włosów?

Każda kobieta chciałaby mieć idealną fryzurę na co dzień, a nie tylko po wyjściu od fryzjera. Długie, lśniące i idealnie proste włosy to coś, o czym marzy wiele z nas. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup prostownicy do włosów, która pomoże nam stworzyć idealną fryzurę w domu. Na rynku możemy znaleźć szeroki asortyment narzędzi do prostowania włosów. Producenci wprowadzają coraz nowsze i lepsze modele. Czym kierować się przy zakupie? Jak wybrać odpowiednią prostownicę do włosów?
Prostownica do włosów jest niezbędnym narzędziem dla wszystkich kobiet, które kochają proste włosy. Jednak biorąc pod uwagę różnorodność produktów dostępnych na rynku, wybór odpowiedniej prostownicy nie jest tak łatwy jak mogłoby się to wydawać. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ważne jest, aby prostownica posiadała regulację temperatury. Jest to istotny element, gdyż pozwala na dostosowanie temperatury do struktury i kondycji prostowanych pasm włosów. Kolejnym ważnym elementem jest powłoka płytek prostujących. Najczęściej spotykane są prostownice z płytkami ceramicznymi, których główną zaletą jest równomierne rozprowadzanie ciepła na całej powierzchni płytki, co minimalizuje ryzyko przypalenia włosów. Na rynku możemy spotkać się także z płytkami z powłoką teflonową. Powłoka ta co prawda chroni przed działaniem wysokiej temperatury, jednak nie nagrzewa się ona równomiernie i może doprowadzić do uszkodzenia włosów. Ich przeciwieństwem są prostownice diamentowe. Powłoka ich płytek jest bardzo twarda i nie niszczy włosów. Prostownice diamentowe prostują nawet grube, kręcone i trudne do ułożenia włosy. Są one także droższe, jednak bardziej wytrzymałe i odporne na zarysowania. Decydując się na zakup prostownicy do włosów warto rozważyć zakup prostownicy z funkcją jonizującą. Prostownica jonizująca po nagrzaniu wytwarza jony ujemne, które sprawią że włosy będą gładkie, lśniące oraz będą wyglądały zdrowiej. Dodatkowym atutem prostownicy jonizującej jest to, że włosy nie elektryzują się, co jest ważne szczególnie podczas deszczowej pogody lub zimą.
Oprócz elementów takich jak możliwość regulacji temperatury czy powłoka płytek prostujących, producenci prostownic dają nam możliwość wyboru funkcji dodatkowych, które sprawią, że włosy będą wyglądały pięknie przy jednoczesnej minimalizacji ich uszkodzenia. Przykładem jest prostownica na podczerwień. Różni się ona znacznie od prostownic tradycyjnych. Promienie podczerwieni wnikają w głąb włosa, co sprawia że prostowanie staje się szybsze i skuteczniejsze. Ponadto promienie te regenerują i odmładzają włosy przenikając przez ich zewnętrzną warstwę. Kolejna funkcja, którą możemy wybrać jest wytwarzanie pary. Prostownice posiadające tę funkcję wytwarzają parę wodną podczas stylizacji, która ułatwia stylizację włosów, dodatkowo nawilża je i nie pozwala na ich przegrzanie. Ciekawą opcją są też prostownice z funkcją prostowania na mokro. Mogłoby się wydawać, że prostowanie mokrych włosów to nie najlepszy pomysł ze względu na ryzyko ich zniszczenia. Nic jednak bardziej mylnego. Prostownice z funkcją prostowania na mokro nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na wysuszenie mokrych włosów, ale chronią je również przed działaniem wysokiej temperatury.
Przy zakupie prostownicy warto zwrócić uwagę na to jakie akcesoria zostały dołączone do zestawu. Najczęściej możemy spotkać w nich: grzebień, etui termoizolacyjne (bardzo przydatne w podróży), uchwyt (pozwalający na odwieszenie prostownicy po jej użyciu na haczyku), podstawka (alternatywa dla haczyka), wymienne nakładki (prostownica, karbownica i lokówka w jednym).
Zróżnicowanie produktów na rynku prostownic do włosów przekłada się także na różnorodność ich cen. Najtańsze prostownice można kupić już za 30 złotych. Nie posiadają one jednak nawet regulacji temperatury, a ich płytki pokryte są zazwyczaj metalową powłoką, która jest bardzo szkodliwa dla włosów. Ceny prostownic nieprofesjonalnych lecz posiadających najnowsze funkcje zaczynają się od 250 złotych. Są one także znacznie trwalsze. Dlatego przy zakupie należy zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od prostownicy do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here