Jak wydobyć piękno rzęs

0
2108
Jak wybierać kosmetyki?

Oczy to zwierciadło duszy. A wiadome jest, że piękno ich możemy wydobyć przez oprawę. Może to być na przykład za pomocą odpowiedniego makijażu. Dopełnieniem takiego makijażu z pewnością będą pięknie podkreślone rzęsy. Co jednak zrobić, kiedy Matka Natura z nas trochę zadrwiła i nie obdarzyła nas cudownymi woalami, długimi firankami. Tu z pomocą przychodzi przedłużanie rzęs. A możemy to robić na różne sposoby. U kosmetyczki, w salonie, kosmetyczka może przyjechać z wizytą domową albo możemy się zaopatrzyć w mini zestaw do przedłużania rzęs i przykleić je same. Niestety te zrobione przez nas, nie będą tak trwałe i są raczej chwilowym rozwiązaniem.
Skupmy się więc na rzęsach robionych przez kosmetyczkę.
Henna rzęs: czasami nasze rzęsy nie są tak krótkie, jak się nam wydaje. Po prostu ich końce są często jaśniejsze, co z kolei optycznie je skraca. W takim przypadku zamiast przedłużania, w zupełności wystarczy na rzęsy nałożyć hennę. To nic innego niż farbowanie rzęs. Zabieg powszechnie stosowany do podkreślenia brwi.
Trwała rzęs: kiedy rzęsy rosną nam w jednym kierunku, na wprost również ich urok może być niezauważalny. Stosując trwałą na rzęsy, uzyskamy efekt przybliżony do zastosowania zalotki. Będzie on jednak wystarczał na dłużej, a czynności tej nie będzie potrzeby, codziennie powtarzać. Zabieg ten wystarcza na cały cykl życia rzęsy (do ośmiu tygodni). Jest odpowiedni dla kobiet noszących soczewki.
Przedłużanie rzęs metodą jeden do jednego: to nic innego jak doczepianie sztucznych rzęs do naszej. Zastosowanie tej metody sprawia, że rzęsy są gęstsze, dłuższe i bujniejsze, przy czym wciąż wyglądają naturalnie. Przyjmując oczywiście, iż kosmetyczka odpowiednie rzęsy dobrała. Powinny być one dostosowane do naszych, żeby zbytnio ich nie obciążać. A ma naprawdę spory wybór. Może wybierać nie tylko zakrzywienie rzęs, ale również materiał, z jakiego są wykonane. Obecnie na rynku dostępne są między innymi rzęsy jedwabne, poliestrowe, sylikonowe, a nawet takie, które są pozyskiwane z futra norek. Przedłużanie rzęs metodą jeden do jednego to obecnie najczęściej wybierany zabieg upiększający rzęsy. Sztuczne rzęsy utrzymują się około trzech tygodni, następnie należy je uzupełnić, gdyż część z nich wyleci razem z naszymi. Ważne jest, żeby o nie dobrze dbać, na przykład unikając gorących i wilgotnych miejsc (typu, basen, sauna, a nawet gorąca kąpiel), kosmetyków z tłuszczami (szczególnie tych nakładanych w pobliżu oczu, takich jak kremy czy płyny do demakijażu dwufazowe). Zabronione jest również stosowanie zalotki. Niszczy ona rzęsy, łamiąc je. Nosząc sztuczne rzęsy, należy dbać o ich higienę. Myć je letnią wodą, lub delikatnym płynem miceralnym oraz wyczesywać.
Przedłużanie rzęs metodą dwa do jednego polega na przyczepieniu do naszej naturalnej rzęsy, dwóch sztucznych. Jest mniej naturalny od metody jeden do jednego.
Przedłużanie rzęs metodą trzy do jednego. W tym przypadku od razu widać, że rzęsy nie są nasze. Nie ma tu mowy o zachowaniu jakiejkolwiek naturalności. Efekt z pewnością robi wrażenie, niestety znacznie obciąża nasze naturalne rzęsy, gdyż do jednej naturalnej sztuki przyczepiamy aż trzy pasma sztuczne.
Żeby mięć piękne rzęsy, nie zawsze trzeba poddawać się zabiegom mającym na celu właśnie upiększenie ich. Czasem wystarczy o nie odpowiednio zadbać. Możemy to robić, na przykład przyjmując specjalnie do tego przeznaczone suplementy poprawiające ich kondycję. Zbawienny wpływ na nasze rzęsy ma również oliwa z oliwek, z której możemy wykonać wcierkę, bądź maseczkę. Sprawia ona, że nasze rzęsy rosną dłuższe i znacznie szybciej. Można stosować ją codziennie. Olej rycynowy z kolei przedłuży nasze rzęsy. A wazelina z powodzeniem powinna je zregenerować. Dla rzęs ważne będzie również to, co zjadamy. Najlepiej bowiem wspomóc je od środka. Produkty pozytywnie wpływające na wygląd naszych rzęs to między innymi: produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega – 3, białka, witamina A, D, E oraz wszystkie witaminy z grupy B takie jak ryby, jajka, brokuły, orzechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here