Jak zrobić fale?

0
2134
Czego unikać w makijażu?

Proste włosy to kwintesencja nowoczesności, stylu i nienagannej estetyki. Wiele kobiet dosłownie u nich marzy, ale równie wiele z nich z przyjemnością zamieniłoby się miejscami z koleżankami, które od urodzenia mogą cieszyć się bujnymi lokami na swojej głowie. Bo proste włosy są klasyczne i są na pewno atrakcyjne. Niemalże zawsze wyglądają schludnie i to niezależnie od tego, jak się je ułoży. Na nikim jednak nigdy nie zrobią aż takiego wrażenia jak zabójcze fale otaczające całą głowę i spadające subtelnie na ramiona. Fryzury fale od zawsze kojarzyły się z kobiecością i seksapilem. Dawniej każda szanująca się piosenkarka po prostu musiała występować w teledyskach i na ściankach właśnie w takiej fryzurze, która wyróżniała ją z tłumu i zwykle była zauważalna już z daleka – przyciągają wzrok kamerzystów, fotografów i reporterów. A jak wyczarować z totalnie prostych włosów coś podobnego? Nie jest to wcale aż tak ciężkie zadanie. Do jego wykonania potrzebnych będzie wyłącznie kilka prostych kosmetyków, ewentualnie jeden porządny sprzęt fryzjerski oraz kilkanaście minut wolnego czasu. No i odrobina determinacji, bo te pierwsze stworzone fale zazwyczaj nie wyjdą idealne, dlatego trzeba po prostu zawziąć się w sobie i nad nimi pracować, aby ostatecznie doprowadzić swoją nową fryzurę do perfekcji.

Od kilku ostatnich lat w branży fryzjerskiej utrzymywała się moda na bardzo proste włosy. Producenci prostownic i kosmetyków o podobnym działaniu przeżywali swoje szczyty i mogli pochwalić się niesamowitymi wynikami sprzedaży w skali miesiąca, bo po ich produkty sięgały już wszystkie panie – i to nawet te, które teoretycznie naturalnie miały proste włosy, tyle że chciały je jeszcze bardziej wygładzić, by uzyskać tzw. mokry look, bardzo modny wśród gwiazd Hollywood. Ta era póki co odchodzi jednak w zapomnienie. O ile póki zima trwa w najlepsze, proste włosy są najwygodniejszą opcją, bo można bez trudu wsunąć je pod czapkę i tak owinąć szalikiem, aby ich nie pognieść i nie połamać, tak wraz z ocieplającym się klimatem będziemy z nich powoli rezygnować, ponownie stawiając na naturalny wygląd, tak cudownie łączący się z wakacyjnym beztroskim czasem. Fryzury fale totalnie się z nim kojarzą. Są zwariowane, a nawet lekko szalone, czyli dokładnie takie, jakie powinny być same wakacje. Kobiety czują się w nich szczególnie dobrze, bo naturalne i lekko opadające na ramiona fale wyglądają tak, jak gdyby dopiero co zostały wysuszone na słońcu i to tuż po wyjściu z morza. Są bardzo kobiece i seksowne. Podwyższają kobiecą atrakcyjność, dbając w ten sposób o jej poczucie własnej wartości. Oczywiści włosów prostych nie powinno się kręcić czy falować codziennie, ale jeśli raz w tygodniu ich posiadaczka zafunduje sobie tego rodzaju fryzurę, na pewno będzie nią zachwycona. A samopoczucie jest przecież ważne i trzeba je sobie samemu poprawiać.

Nowoczesne techniki wytworzone przez branżę fryzjerską pozwalają każdej kobiecie na proste stworzenie perfekcyjnej fryzury – dokładnie takiej, jaką dawniej można było uzyskać jedynie w salonach fryzjerskich. Bo fale nie są trudne w wykonaniu. Dysponując już nawet najzwyklejszą prostownicą, bez trudu można je stworzyć. A jak? Włosy najlepiej pozostawić nieumyte, bo na tych lekko tłustych fale będą lepiej się trzymać. Kosmyki będą też bardziej podatne na układanie, podczas gdy te świeżo umyte mogą nie poddać się w pełni działaniu prostownicy. Przed jej użyciem włosy należy oczywiście dokładnie rozczesać i wyczesać z nich ewentualne pozostałości kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji. Następnie można podzielić je na kilka mniejszych partii, biorąc kolejno każdą z nich w jedną rękę, a następnie łapiąc ją prostownicą i owijając wokół jej obudowy. Pasmo powinno zostać przytrzymane w taki sposób przez około pięć sekund. Następnie można je odwinąć i dokładnie tak samo postąpić z kolejnymi rozdzielonymi partiami, aż na całej głowie powstaną zachwycające delikatne loki. Takie fryzury fale wprawione kobiety tworzą w przeciągu zaledwie paru minut. Nie są trudne, a na pewno są efektowne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here