Jaką farbę do włosów stosować?

0
1646
Jaką farbę do włosów stosować?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów farb do włosów. Zakupić można zarówno farbę tańszą stosowaną do użytku domowego, jak i farbę profesjonalną stosowaną przede wszystkim w salonach fryzjerskich. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować ją samodzielnie w domu. Farby do włosów oczywiście różnią się od siebie. Nie tylko kolorem co jest oczywiste, ale także składnikami jakie zawierają.

Pierwszym popularnym rodzajem farb do włosów są farby zmywalne. Mają one jednak jedną wadę. Po ich zastosowaniu kolor nie utrzymuje się zbyt długo. Niestety nie jest to też typ farby, którą stosować powinny osoby posiadające siwe włosy. Niestety farby zmywalne niezbyt dobrze pokrywają włosy siwe. Oczywiście farby zmywalne posiadają także swoje zalety. Podstawową zaletą jest fakt, iż są to farby dużo bezpieczniejsze dla włosów w porównaniu z farbami trwałymi. Dlatego farby zmywalne polecić można przede wszystkim tym osobą, które posiadają włosy kruche i wrażliwe i tym samym szukają preparatów bezpiecznych dla włosów.

Jak można się domyśleć obok farb zmywalnych zakupić można także farby trwałe. Farby te nie są już tak bezpieczne dla włosów jak farby zmywalne. Przede wszystkim dlatego, że zawierają one amoniak oraz utrwalacz, które działają negatywnie na strukturę włosów. Oczywiście z drugiej strony właśnie dzięki tym składnikom otrzymujemy trwały efekt farbowania. Można zatem ten rodzaj farby polecić osobom, które posiadają siwe włosy. Stosując ten typ farby nie będą one miały problemu z pokryciem siwizny. Farby trwałe jednak nie tylko potrafią przyciemnić włosy, ale także skutecznie je rozjaśnić. Dlatego pozwalają one na różnego rodzaju zmiany swojego wyglądu. Stosując farby trwałe trzeba jednak pamiętać o bardzo ważnej kwestii. Chodzi tu o dbanie o włosy. Jak wspomniano farby trwałe działają negatywnie na włosy, dlatego jeśli stosuje się ten typ farby należy szczególnie dbać o włosy stosując różnego rodzaju preparaty ochronne.

Oprócz farb zmywalnych i trwałych warto zwrócić jeszcze uwagę na farby roślinne. Jest to pewnego rodzaju nowość na rynku kosmetycznym, ale zyskująca coraz większą popularność. Popularność tego rodzaju farb wynika stąd, że nie zawierają one w swoim składzie substancji szkodliwych takich jak amoniak, ale za to zawierają dużo składników naturalnych, roślinnych, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia włosów. Trzeba jednak wiedzieć, że farby te mają ograniczoną paletę kolorów. Między innymi bardzo słabo rozjaśniają włosy.

Jak wspomniano już na początku na rynku kosmetycznym można zakupić farby do użytku domowego, jak i farby profesjonalne. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie jakie są najlepsze farby do włosów. Wszystko bowiem zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Na pewno jeśli chodzi o wybór odcienia dużo więcej możliwości dają farby profesjonalne. Tu tak naprawdę nie ma większych ograniczeń. Ponadto farby te pozwalają na to, aby łączy je ze sobą, a tym samym uzyskać kolejne odcienie. Inaczej jest w przypadku farb domowych. Tu wybrać można jedynie taki kolor jaki znajduje się na opakowaniu. Dodatkowo farb tych nie można ze sobą łączyć. Bardzo istotna jest także sama trwałość koloru. W przypadku farb profesjonalnych kolor ten utrzymuje się nawet do dwóch miesięcy. Jak można się domyśleć w przypadku farb domowych efekt farbowania utrzymuje się dużo krócej. Nie można jednak dziwić się zatem temu, że farby profesjonalne mogą być nawet dwa – trzy razy droższe od farb domowych.

To jaką farbę zastosujemy zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych oczekiwań. Ważny jest także sam stan zdrowia naszych włosów. Jeśli nasze włosy są niestety dość słabe wówczas najlepszym wyborem będzie farba roślinna. Jeśli jednak przede wszystkim zależy nam na mocnym i długim efekcie to zdecydowanie wybrać należy farby trwałe. Jeśli chodzi o farby zmywalne to te najbardziej polecić można osobą, które nie farbują włosów zbyt często i zależy im jedynie na osiągnięciu krótkotrwałego efektu, na przykład na zbliżające się przyjęcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here