Jaki lek na potencje przy cukrzycy?

0
6478
Jaki lek na potencje przy cukrzycy?

Mężczyźni cierpiący na cukrzycę są szczególnie narażeni na wystąpienie zaburzeń potencji. U cukrzyków często mają miejsce zaburzenia erekcji i niskie libido. Z czego wynikają te dolegliwości i czym je leczyć? Jakie leki na potencję będą bezpieczne do przyjmowania dla cukrzyków?

W jaki sposób zaburzenia potencji są związane z cukrzycą?

Dlaczego cukrzycy tak często borykają się z problemami z potencją? Powodów jest kilka. Po pierwsze, wysoki poziom cukru we krwi prowadzić może do uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych. To bezpośrednio wpływa na problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu. Mężczyźni chorujący na cukrzycę borykają się z tego powodu również z problemami z wytryskiem. Dodatkowo cukrzyca prowadzić może do rozwoju miażdżycy, a zamknięcie światła naczyń krwionośnych utrudnia dopływ krwi do penisa i w ten sposób – również erekcję.

Innym powodem zaburzeń potencji jest nieprawidłowy poziom glukozy we krwi. Brak kontroli nad jej poziomem powoduje zmniejszenie wydzielania tlenku azotu – jest to związek, który wydzielany jest w śródbłonku naczyń i powoduje rozkurczenie i rozszerzenie naczyń krwionośnych. 

Wysoki poziom cukru we krwi wiązać może się również ze zmniejszonym libido. Ten problem rozwiązuje skuteczne, długotrwałe leczenie cukrzycy odpowiednimi środkami farmaceutycznymi. Nie zawsze wpłyną one jednak na rozwiązanie problemu z potencją. Jakie leki pomogą w tym przypadku?

Jakie leki do leczenia zaburzeń potencji dla cukrzyków?

Najpopularniejszymi substancjami aktywnymi znajdującymi się lekach przeznaczonych do terapii zaburzeń potencji, są: vardenafil, sildenafil i tadalafil. Związki te to doustne inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (inhibitory PDE 5), które charakteryzują się obecnie największą skutecznością i długotrwałym działaniem. Leki, w których składzie znajdują się te substancje aktywne, znaleźć można w aptece internetowej aptekadyzurnastargard.pl.

Które z tych substancji są jednak bezpieczne dla cukrzyków? Pierwszym pytaniem, jakie się pojawia, jest to o bezpieczeństwo jednoczesnego przyjmowania leków na potencję z insuliną. Badania potwierdziły, że przyjmowanie vardenafilu razem z insuliną jest bezpieczne. Substancja ta nie wpływa na poziom glukozy we krwi, więc może być przyjmowana przez cukrzyków. Przyjmowanie leków na problemy z erekcją zawsze jednak należy skonsultować z lekarzem, szczególnie w przypadku współwystępowania jeszcze innej przewlekłej choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here