Jedz zdrowo w pracy

0
1607
dieta
fot. Pixabay.com

Wydawało by się, że zdrowe odżywianie jest niesmaczne i czasochłonne. Jednak gdy zastosujemy się do kilku porad, może okazać się, że jest zupełne odwrotnie a wszystko jest kwestią organizacji i wykorzystania tylu możliwości które są w zasięgu ręki.

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/jak-sie-odzywiac-w-pracy/

Zmień nawyki – ale stopniowo

Przede wszystkim, popracuj nad swoimi nawykami. Nie forsuj się dietami na których ciągle głodujesz. Ważniejsze jest by stopniowo wprowadzać małe zmiany. Zacznij od jedzenia śniadania które jest często pomijane ale też zmniejsz porcje. Z czasem dobrze by było zmniejszyć ilośc spożywanego cukru przestając pić słodkie napoje czy nie dodając cukru do kawy. Metoda małych kroków zamieniaj przekąski na suszone owoce czy warzywa. Warto skontaktować się z dietetykiem który dopasuje dietę. Jeśli nie chcesz gotować, pomyśl o cateringu dietetycznym z kalorycznością zaproponowaną przez dietetyka. Jeśli rzeczywiście brak Ci czasu, może być to idealne rozwiązanie dla Ciebie gdyż przestaniesz podjadać niezdrowe przekąski a także pozwoli uniknąć jedzenia fast foodów.

 

Nie bój się mrozić

Gdy zdecydujesz, że jednak i możesz przygotowywać posiłki w domu, dobrym sposobem jest też mrożenie przygotowanych już porcji. W Internecie znajdziesz mnóstwo przepisów na szybkie i zdrowe dania. Z czasem nauczysz się też komponować własne. Zdrowe jedzenie może być pyszne jeśli wykorzystamy dobrej jakości przyprawy oraz odpowiednie produkty. Dzięki mrożeniu, w tygodniu gdy zapewnie masz mniej czasu, jesteś w stanie tylko wyjąć przygotowany posiłek i podgrzać. Gotując w domu masz gwarancję jakości składników bo sam wiesz czego używasz.

 

Decyzja należy do Ciebie, istotne by nie tracić motywacji i stopniowo starać się poprawiać swoje nawyki żywieniowe a na pewno poczujemy się lepiej a nasze zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne znacznie się polepszy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here