Mgiełki do twarzy są popularne już od dawna, wiele osób pokochało ich stosowanie. W szybki sposób odświeżają one skórę podczas podróży lub w czasie upałów. Odświeżają i pielęgnują naszą skórę, wtedy kiedy ogranicza nas miejsce, albo czas. W jaki sposób działają, co warto o nich wiedzieć i jak można je zrobić w domowych warunkach?
Jak działa mgiełka?
Do jej zadań należy przede wszystkim odprężanie oraz odświeżanie skóry. Dodatkowo są one doskonałe, wtedy kiedy chcemy nawilżyć swoją skórę. Świetnie radzą sobie z różnego rodzaju podrażnieniami. Jaką mgiełkę wybrać? Zależy to od tego jakie chcemy, aby miała zastosowanie. Jeśli chcemy, aby nasza mgiełka łagodziła podrażnienia, doskonałym wyborem będzie mgiełka z korzeniem lukrecji lub aloesem.
Przeczytaj też: http://colorowo.pl/czy-kawa-orkiszowa-jest-zdrowa/
Na rynku znajdziemy również takie mgiełki, które posłużą nam do rozświetlania skóry i utrwalania makijażu. Dzięki nim skóra stanie się miękka, zyska blasku, witalności oraz świeżości. Ponadto kosmetyki te wyregulują nieprawidłowości wydzielania sebum.
Sposób używania
Sposób używania mgiełki jest dziecinnie prosty. Należy spryskać nią twarz z odległości około 20-30 cm. Czynność należy wykonywać przy zamkniętych oczach i ustach. Stosować rano i wieczorem zaraz po procesie oczyszczeniu twarzy.
Co ciekawe mgiełka może być zamiennikiem zwykłego tonika. Można ją również stosować w ciągu dnia. Aby uzyskać efekt odświeżenia możesz trzymać mgiełkę w lodówce.
Zwracaj uwagę na skład
Kiedy wybieramy odpowiednią dla siebie mgiełkę powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to co ma ona w składzie.
Aby Twoja mgiełka zawierała dobre dla skóry składniki szukaj w jej składzie produktów takich jak:
- aloes, ponieważ łagodzi on podrażnienia, nawilża skórę i działa przeciwzapalnie
- biała wierzba, która wyrówna ilość sebum
- ekstrakt z morwy białej
- gliceryna, witamina B5 i kwas hialuronowy, które świetnie nawilżają skórę
Mgiełka z zielonej herbaty
Składniki:
- 1 szklanka gorącej wody
- 2 torebki zielonej herbaty
Przygotowanie:
Mgiełkę z zielonej herbaty wykonujemy poprzez zagotowanie wody i zaparzenie herbaty. Po wystygnięciu możemy opcjonalnie dodać składniki, które wpłyną na jej zastosowanie. Mgiełkę przelewamy do buteleczki z atomizerem i gotowe.