Nowy kolor włosów na lato!

0
2002
Nowy kolor włosów na lato!

Od niepamiętnych czasów ludzie tworzyli sztukę. Po dziś dzień możemy podziwiać przeróżne obrazy wielkich malarzy w praktycznie wszystkich muzeach na świecie. Jednym z największych jest Luwr, znajduje się on w Paryżu, czyli w stolicy Francji. Luwr był kiedyś pałacem królewskim. W roku 1973 zostało zaadoptowany na muzeum. Obecnie w Luwrze znajduje się około 380 tysięcy różnych dział sztuki, gdzie około 35 tysięcy z nich jest dostępne dla zwiedzających do oglądania. Gdy malarz przygotowuje się do namalowania obrazu, musi odpowiednio ustawić eksponat, który będzie malował, są to przeróżne rzeczy. Począwszy od zwykłego jabłka, kończąc na ogromnych budowlach. Jeśli takowy malarz maluje portret, to osoba umieszczona na tym portrecie powinna być stosownie ubrana oraz uczesana najlepiej jak się tylko da. Jeżeli widzimy daną osobę pierwszy raz w życiu to pierwszą rzecz, jaką widzimy, jest twarz oraz fryzura, jaką prezentuje. A jak wiadomo: „jak Cię widzą tak Cię piszą”. Dlatego warto zadbać o swoją fryzurę, aby wyglądała zawsze atrakcyjnie, ponieważ nie wiemy kogo możemy spotkać, tuż za rogiem.

Czy farbowanie włosów latem jest zdrowe?

Zdania ekspertów w dziedzinie fryzjerstwa są podzielone. Jedni popierają ten czas na farbowanie, inni są zaś przeciwnikami tego podejścia. Moim zdaniem farbowanie włosów latem jest tak samo dobre, jak farbowania ich zimą, czyli nie ma większego znaczenia dla naszych włosów to kiedy będą farbowane. Jeśli zdecydujemy się na farbowanie włosów latem, powinniśmy przede wszystkim wybrać odpowiedni kolor, pasujący do naszej twarzy, czyli do ułożenia kości policzkowych, koloru oczu, wielkości ust bądź nosa. Możemy zafarbować włosy na kolor, który będzie podkreślał fryzurę, jaką zamierzamy nosić na co dzień. Farbowanie włosów latem trwa nawet do trzech godzin, dlatego bardzo często kobiety przed wizytą u swojego ulubionego fryzjera biorą wolny dzień w pracy. Trzeba od razu zaznaczyć, że im dłuższe włosy tym proces farbowania będzie trwał dłużej.

Jeśli nie wiemy jaki salon fryzjerski wybrać na farbowanie włosów latem, mamy do wyboru kilka możliwości, aby ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów było jak najmniejsze. Pierwszym krokiem, jaki uczynimy podczas poszukiwania idealnego fryzjera, będzie sprawdzenie w internecie, gdzie najbliżej znajdują się salony fryzjerskie. Jeśli mieszkamy w wielkim mieście, na pewno niedaleko naszego miejsca zamieszkania znajduje się ich co najmniej kilkanaście, im bliżej mieszkamy centrum, tym większe na to prawdopodobieństwo. Jeżeli już znajdziemy takowe salony fryzjerskie, powinniśmy za pomocą forów internetowych bądź opinii umieszczonych na fan page danych salonów poszukać ocen ludzi, którzy korzystali z usług danego fryzjera. Warto pamiętać o tym, że im więcej osób zapisuje się do danego fryzjera, tym musi być on lepszy. Kilka razy w życiu spotkałem się salami fryzjerskimi, które nie honorują zamawiania usługi strzyżenia na konkretną godzinę, lecz można się ostrzyc tylko i wyłącznie, jeśli przyjdzie się na miejsce i to czeka w kolejce. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, plusem jest to, że nie musimy czasami czekać tygodniami na swoją wizytę, natomiast minusem jest, to jeśli nie mamy czasu to wizyta u takiego fryzjera może u nas bardzo dużo go kosztować.

Zanim jednak zdecydujemy się na farbowanie włosów latem, powinniśmy udać się do stylistki bądź kreatora wizerunku. O sobie takie pracują jako doradcy dobieranie ubrań gadżetów oraz stylizacji włosów, która będzie pasowała najlepiej do naszego wyglądu. Wizyta u takiego specjalisty nie jest rzeczą bardzo drogą, a może mam dać bardzo wiele. Bardzo często dobrzy styliści posiadają sprawdzonych fryzjerów, podczas wizyty możemy o takowych zapytać, a jak wiemy osoby, z polecenia są najlepsze i zawsze sprawdzone.

Podsumowując farbowanie włosów latem, jest bardzo dobrym sposobem na zmianę naszego wizerunku. Trzeba pamiętać o tym, aby fryzura oraz kolor włosów, który zamierzamy sobie zaaplikować była odpowiednio dobrane do naszego sposobu bycia, oraz naszego sposobu ubierania się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here