Oksybrazja – urządzenie

0
1959
Oksybrazja urządzenie

Oksybrazja jest zabiegiem, który usuwa komórki powierzchniowej warstwy naskórka w sposób mechaniczny. W tym celu używa się sprężonego strumienia tlenu oraz soli fizjologicznej. Zadaniem peelingu tlenowo-wodnego – również takim mianem określana jest oksybrazja –  jest odżywienie, oczyszczenie i odżywienie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Usuwa zanieczyszczenia i złuszcza martwy naskórek, nadając skórze zdrowy wygląd. Dzięki tlenowemu peelingowi, poprawia się bilans energetyczny i metaboliczny, a także przyspieszają się procesy regeneracyjne.

Jak wygląda zabieg oksybrazji?

Oksybrazja polega na wtłoczeniu strumienia sprężonego tlenu, który powoduje tarcie na powierzchni skóry. Wysokość ciśnienia, w jakim wtłacza się tlen, jest bezpieczny dla skóry i wynosi 1,5 bara. Jest to zabieg delikatny, ponieważ głowica urządzenia nie dotyka skóry. Standardowy czas trwania zabiegu, wykonywanego na twarzy, szyi i dekolcie to 30 minut.

Dla kogo dedykowany jest zabieg oksybrazji

Oksybrazja może być wykonywana na każdym rodzaju skóry. W szczególności zalecana jest dla osób, których cera jest wrażliwa i ze skłonnościami do trądziku, bowiem nie powoduje ona podrażnień. Rzadko zdarza się, aby kosmetyczka odmówiła wykonania zabiegu, chyba, że jest to stan zapalny w okolicy twarzy lub szyi, opryszczka, choroby zakaźne, bądż ogólne przeziębienie z towarzyszącą mu gorączką. Zabieg jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, można go wykonywać nawet tuż przed wielkim wyjściem.

Zalety i wady peelingu

W zasadzie trudno doszukać się tu jakichkolwiek niepożądanych efektów. Zabieg jest bezbolesny i w szybkim czasie przynosi oczekiwane efekty odprężenia i odżywienia, nadając skórze świeży, zdrowy wygląd i dodając jej blasku. Można powtarzać go bez ograniczeń, oczywiście w granicach rozsądku.

Urządzenia kosmetyczne

Rozwój technologiczny spowodował, że dużą popularnością cieszą się wielofunkcyjne urządzenia do oksybrazji. Choć zakup takiego kombajnu to dość duży wydatek, sięgający kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych, jest to jednak opłacalna inwestycja. W sprzedaży dostępne są maszyny, dzięki którym można wykonywać kilka zabiegów. Oferowane są również niewielkie urządzenia, które świetnie sprawdzą się w przypadku konieczności dojazdu do klienta.

Nie posiadają one butli z tlenem, i służą głównie lub jedynie do tlenoterapii i oksybrazji. Duże kombajny oferują wiele funkcji, przydatnych do przeprowadzania zabiegu. Dzięki nim można wykonać nie tylko analizę skóry, ale również peeling kawitacyjny, mezoterapię bezigłową, czy liposukcję ultradźwiękową. Kombajny takie sterowane są panelem dotykowym, a ich zaletą jest nie tylko mnogość funkcji, ale również system plug&play, czyli system jednego kabla. Ułatwia to pracę i poruszanie się po gabinecie zabiegowym.

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt kosmetyczny?

Zarówno klient jak i usługodawca powinien zwrócić szczególną uwagę na wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Dla kupującego, istotny jest okres gwarancji, a także informacje o firmach świadczących usługi pogwarancyjne. Wybierając urządzenie do oksybrazji, warto zapoznać się z zawartością zestawu. Powinien on zawierać przede wszystkim instrukcję w języku polskim, a także informować o modułach. Często w skład kompletu wchodzą ręczniki i chusteczki do dezynfekcji, a także zestaw materiałów reklamowych, w postaci filmów i zdjęć. Bardzo często producenci lub sprzedawcy oferują szkolenia w zakresie obsługi urządzenia, służą fachową pomocą i radą.

Źródło: https://medikapoland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here