Palety cieni – rodzaje, zakup, wykonywanie makijażu

0
1801
Palety cieni – rodzaje, zakup, wykonywanie makijażu

Trudno wyobrazić sobie damską kosmetyczkę bez palety cieni. Produkt ten to jeden z podstawowych elementów kobiecego makijażu. Doskonale podkreśla oczy, które stają się bardziej wyraziste. Cienie są dostępne w wielu wersjach – kremowych, płynnych, sypkich lub prasowanych. Ponadto rozróżnia się również podział ze względu na efekt, który dają. Można zatem zdecydować się na palety cieni matowych, które uwypuklają oczy, nadając im kształt, jak również opcji połyskujących. Te warto jednak stosować w nieco mniejszych ilościach. Są o wiele bardziej intensywne z uwagi na drobinki, które bardzo rozświetlają oko, zwłaszcza w odpowiednim, mocniejszym świetle. Należy więc zatem zachować umiar podczas ich nakładania, aby nie osiągnąć przesadnego efektu. Błyszczące cienie, zastosowane w odpowiedni sposób, mogą optycznie powiększyć rozmiar oczu, nadać im blasku, a także podkreślić łuk brwiowy. Palety cieni to także nieograniczona gama kolorystyczna. Do wyboru są wersje zarówno jasne, nude, jak i soczyste, bardzo jaskrawe, brokatowe lub ciemne, przeznaczone do makijaży wieczorowych.

Na pewno do najchętniej wybieranych należą palety cieni prasowanych. Są wygodne, najłatwiej dostępne, dlatego nie ma problemu z ich wyborem. W każdej drogerii można dostać ogrom produktów tego typu, stąd też ich popularność. Zwykle wyposażone są w mały aplikator, którym można nałożyć produkt na powiekę. Większość kobiet mimo wszystko wybiera jednak do malowania pędzle, pozwalające na uzyskanie znacznie lepszych efektów makijażu oka. Na pewno o wiele łatwiej jest nimi rozcierać i blendować cień. Niezwykle proste w aplikacji są wersje kremowe cieni – można nałożyć je nawet za pomocą palca. Cienie sypkie cechuje z kolei duża trwałość. Spora jest także ilość dostępnych kolorów.

Gdzie kupować palety cieni? Dostępność tych kosmetyków jest bardzo duża, więc żadna z pań nie będzie miała z tym kłopotów. Wystarczy odwiedzić drogerię, a nawet dział kosmetyczny w zwykłym markecie. Na pewno w dzisiejszych czasach wiele kobiet dokonuje wyboru i zakupu przez internet. Sklepy online często proponują palety cieni, które są rzadziej spotykane stacjonarnie, a przez to również trudniej dostępne. Minusem jest tu na pewno ograniczenie związane z brakiem możliwości przetestowania produktu, obejrzenia, sprawdzenia kolorów na skórze. Z drugiej strony można swobodnie przeglądać asortyment, porównywać okazje i ceny, dokładniej zapoznać się z informacjami i opiniami na temat wybranej palety cieni. Coraz więcej osób korzysta także z recenzji wizażystek czy blogerek zajmujących się makijażem. Na pewno podpowiedzią mogą być również filmy w sieci, w których prezentowany jest dany produkt, a następnie wykonywany za jego pomocą make-up. W ten sposób można w jakimś stopniu sprawdzić, jak kosmetyk działa i wówczas podjąć decyzję odnośnie zakupienia go. Większość sklepów oferuje palety cieni z różnych półek cenowych. Dzięki temu produkt może zakupić każdy – koszt wynosi od kilkunastu do kilkuset złotych.

Palety cieni zwykle zawierają co najmniej 3-4 kolory. Często ilość zawartych w nich odcieni jest znacznie większa. Dzięki temu za pomocą jednej palety można tworzyć nieograniczone rodzaje makijażów na różne sytuacje – zarówno na co dzień, jak i przy wyjątkowych okazjach, jak np. ślub, komunia, chrzciny, impreza urodzinowa czy randka. Aby cienie zachowały jak największą trwałość i utrzymały się na oku przez wielogodzinną imprezę, jak np. wesele, sylwester czy dyskoteka, warto nie aplikować ich bezpośrednio na skórę. Najpierw należy zastosować bazę pod cienie, którą również można bez problemu kupić w sklepie z kosmetykami. Bazę nakłada się więc na powieki przed wykonaniem makijażu, a dopiero na jej cienką warstwę można położyć cień. W ten sposób oko będzie prezentować się estetycznie przez długi czas, przy jednocześnie bardzo naturalnym wyglądzie. Z kolei po umalowaniu się, można skorzystać z mgiełki lub utrwalacza. Produkt ten ma formę sprayu, którym spryskuje się twarz. W ten sposób makijaż będzie solidniejszy i mniej odporny na ścieranie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here