Pielęgnuj swoją skórę w nocy!

0
2124
Pielęgnuj swoją skórę w nocy

W nocy odpoczywa nie tylko nasz mózg i mięśnie, ale również skóra. W czasie snu procesy odnowy komórkowej w organizmie działają wyjątkowo intensywnie. Możemy wspomóc nocną regenerację skóry. W jaki sposób?

Skóra ma swój własny, określony przez poziom hormonów zmieniający się w trakcie dnia, cykl dobowy. Około godziny 22 aktywność komórek skóry zwiększa się, a po godzinie pierwszej w nocy zachodzi w nich proces pozbywania się toksyn. Następnie komórki są gotowe na wchłanianie substancji odżywczych, odbudowują bowiem naskórek dzięki wzmożonej pracy fibroblastów, czyli włókien kolagenowych i elastynowych. Podczas snu komórki organizmu dotleniają się, dzięki szybciej krążącej w żyłach krwi – jest to czas intensywnej regeneracji. Jeśli dostarczymy dodatkowych substancji odżywczych, które zawierać będzie dobry krem nawilżający na noc, proces regeneracji będzie przebiegał sprawniej, a skóra pozostanie w dobrej kondycji.

Pielęgnacja na dobranoc

W codziennej pielęgnacji skóry istotne jest dokładne oczyszczanie jej przed snem. Zmycie makijażu, produkowanych przez skórę sebum i łoju, a także osadzających się na twarzy w ciągu dnia zanieczyszczeń z powietrza zapewni skórze właściwy, nieograniczony zapychającymi pory substancjami, proces oddychania. Dostęp do tlenu to warunek regeneracji komórek. Zanieczyszczona skóra, spanie w makijażu lub niedokładne jego zmywanie, nieregularny tryb życia, używki – wszystko to wpływa na wygląd cery, jej koloryt, kondycję i odporność na procesy starzenia. Skóra zmęczona jest bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, szarzenie i nieprzyjemne napięcie. Można się przed tym uchronić, dbając o właściwe oczyszczenie przed snem oraz odżywienie i nawilżenie cery, jakie zapewni nam krem nawilżający na noc.

 

Krem nawilżający na noc zwykle zawiera składniki, których nie można zastosować w dzień, ze względu na to może mieć też cięższą, bardziej tłustą i bogatą w substancje odżywcze formułę – nie nakładamy przecież na niego makijażu.

Nocne nawilżanie skóry

Krem-maska HYALUROGEL NOC Mixa opracowany specjalnie dla skóry wrażliwej i odwodnionej to ratunek dla cery potrzebującej natychmiastowego, dogłębnego nawilżenia i ukojenia. Gdy naturalna, hydrolipidowa warstwa ochronna skóry zostaje naruszona, odczuwalny staje się dyskomfort i jej napięcie, naskórek ulega wysuszeniu, łuszczeniu i podrażnieniom. Krem nawilżający na noc Mixa HYALUROGEL NOC dzięki zawartości kwasu hialuronowego głęboko nawilża skórę i wiąże wodę w jej strukturach, zapewniając odpowiedni poziom nawodnienia oraz intensywną regenerację komórek. Nocna regeneracja skóry sprawia, że rano cera jest odżywiona, pełna blasku i wygładzona. Prawidłowo nawilżona skóra staje się jędrna i elastyczna, nie ulega podrażnieniom. Skóra odzyskuje uczucie komfortu, ukojenie i odżywienie dzięki stosowaniu kremu-maski Mixa HYALUROGEL NOC bogatemu w olejek z lnicznika siewnego. Krem HYALUROGEL NOC Mixa tworzy na skórze warstwę, która w ciągu nocy odżywia skórę, dostarczając jej potrzebnych składników.

W ciągu dnia możemy wzmacniać efekt, stosując krem intensywnie nawilżający z kwasem hialuronowym Mixa HYALUROGEL, o lekkiej, żelowej, łatwo wchłaniającej się formule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here