Pierwsza wizyta w gabinecie kosmetologicznym – co warto wiedzieć?

0
1647
Pierwsza wizyta w gabinecie kosmetologicznym - co warto wiedzieć?

Bardzo często pragniemy zadbać o swoją urodę, jednak nie wiemy, od czego zacząć, jakich zabiegów potrzebujemy i czy są one drogie. W takich przypadkach warto zasięgnąć porady przez telefon bądź zapisać się na konsultację w wybranym gabinecie kosmetycznym. Nie zawsze jednak jest na to czas, postanowiliśmy więc stworzyć miniporadnik wskazujący, jakie zabiegi oferowane są obecnie w salonach. Oczywiście jest to krótkie kompendium wiedzy, a każdy z wymienionych zabiegów wymaga wcześniejszego szczegółowego omówienia z kosmetologiem, który poda wszelkie niezbędne informacje na temat skutków ubocznych i przeciwwskazań.   

Zabiegi odmładzające i oczyszczające skórę

Nie tylko skóra dojrzała może wymagać zabiegów odmładzających. Czasami są one wskazane już, gdy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, czyli w przypadku cery słabo nawodnionej nawet, gdy mamy dwadzieścia parę lat. Takie zabiegi to przede wszystkim usługi z zastosowaniem silnie nawilżających i ujędrniających profesjonalnych kosmetyków i użyciem wielu urządzeń, dzięki którym składniki aktywne wnikają w głąb skóry. Urządzenia te bardzo często działają na zasadzie emitowania ciepła lub fal ultradźwiękowych, ułatwiających wchłanianie się preparatów. 

Są to unikalne i często kosztowne produkty, jednak działają cuda. Kupujemy je jedynie za pośrednictwem profesjonalnych sklepów kosmetycznych, takich jak np. abacosun.pl, gdyż wtedy jesteśmy pewni ich oryginalności i skuteczności. Podobnie jest w przypadku wszelkich produktów oczyszczających – najczęściej delikatnych kwasów złuszczających martwy naskórek i stymulujących skórę do regeneracji. Tutaj również stosowane są różnego rodzaju urządzenia, w tym te do peelingu mechanicznego.   

Usługi wyszczuplające i ujędrniające ciało

Nie zawsze chodzi nam jedynie o to, by zadbać o cerę – reszta ciała również wymaga pielęgnacji, dlatego salony kosmetyczne oferują cały szereg bardzo skutecznych zabiegów poprawiających wygląd. Są to przede wszystkim mechaniczne masaże pobudzające tkankę tłuszczową do rozbicia, czyli endermologia oraz kriolipoliza. Ten drugi zabieg polega na zamrożeniu tłuszczu, który jest wydalany w wyniku procesów metabolicznych organizmu. Urządzenia do kriolipolizy mają także wiele innych funkcji – w tym np. kontrast, czyli emitowanie na zmianę gorącej i zimnej temperatury, by pobudzić ciało do spalania tkanki tłuszczowej. Warto także wiedzieć o zabiegach z użyciem ultradźwięków – one również pomagają w pozbyciu się podskórnego tłuszczu, który bardzo często wpływa na wygląd skóry, tworząc cellulit. Są to bardzo przyjemne zabiegi, które w połączeniu z piciem dużej ilości wody dają spektakularne efekty.   

Nie taka straszna medycyna estetyczna

Warto także wiedzieć kilka rzeczy na temat medycyny estetycznej, czyli zabiegów trochę bardziej inwazyjnych, jednak dających lepsze efekty niż standardowe zabiegi kosmetologiczne. Polegają one zazwyczaj na przerwaniu ciągłości naskórka w celu wprowadzenia terapeutycznego preparatu, który ma za zadanie ujędrnić, nawilżyć i rozświetlić cerę od środka. Są to także wszelkiego rodzaju zabiegi wypełniające zmarszczki, a także modelujące twarz – w tym wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w organizmie, bądź osocza bogatopłytkowego z własnej krwi.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here