Powiększanie piersi – jak wybrać rozmiar implantów?

0
1086
Powiększanie piersi

Piersi od wieków uważane są za symbol kobiecości. Ich rozmiar dla wielu pań bywa zmartwieniem. Borykają się one z kompleksami związanymi ze zbyt małym biustem, z jego asymetriami, jak i problemami wywołanymi przez urazy czy operacje onkologiczne. Chyba każdy z nas wie, że w takich przypadkach można skorzystać z pomocy medycyny estetycznej. Warto jednak podkreślić, że aby efekty były zadowalające, bardzo ważne jest zadbanie o dobór m.in. właściwego rozmiaru implantu podczas powiększania piersi. Jak to zrobić?

Na czym polega powiększanie piersi implantami?

Zabieg powiększania piersi implantami w wielu klinikach medycyny estetycznej stanowi rutynową operację. Trwa ona około 1 godziny i wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. W tym czasie chirurg plastyczny przygotowuje pole operacji, wykonuje cięcia w fałdach podpiersiowch, wszczepia protezę piesi w kieszeń tkankową, która może być zlokalizowana pod lub nad mięśniem piersiowym większym. Gdy implanty umiejscowione są we właściwym miejscu, specjalista dokonuje kontroli, a następne zakłada dreny oraz szwy, które usuwa się po około 14 dniach. Dodatkowo przez mniej więcej 4 tygodnie konieczne jest noszenie specjalnego elastycznego gorsetu. Należy zaznaczyć, że powiększanie piersi implantami (efekty na clinicforyou.pl) daje rezultaty natychmiast, jednak ostateczny wygląd biustu widoczny jest po upływie 6 – 18 miesięcy od operacji.

Jak wybrać rozmiar implantów przed operacją powiększania piersi?

Na rynku znaleźć można różne rodzaje implantów, zarówno pod względem ich kształtu, wypełnienia, jak i rozmiaru – w tej ostatniej kwestii panuje największa rozbieżność, tak aby móc dopasować jego wymiar do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale i uwarunkowań fizycznych pacjentki. Wybierając dobrą klinikę, warto pamiętać, że ostateczną decyzję związaną z rozmiarem implantu podejmie specjalista, a nie operowana osoba, ponieważ właściwy dobór w tej kwestii jest niezwykle istotny nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Pod uwagę specjalistów brane są takie cechy pacjentki jak:

  • figura,
  • wzrost,
  • wiek,
  • stan skóry piersi, jej elastyczność,
  • styl życia.

Ponadto specjalista podczas dobierania rozmiaru implantów dokonuje pomiarów naturalnych piersi pacjentki (ich szerokości, wysokości i projekcji), szerokości klatki piersiowej oraz zwraca uwagę na wszelkie asymetrie biustu. Ważna jest także odległość między piersiami, jak i pomiędzy obojczykiem i brodawką sutkową. Następnie wyznaczana jest szerokość, jaką ma mieć pierś po wykonanym zabiegu i rekonwalescencji. Ponadto bardzo ważnym aspektem jest to, że podczas pierwszej operacji powiększenia bistru implantami, zazwyczaj wykorzystuje się protezy pozwalające na zwiększenie rozmiaru piersi o maksymalnie 2 rozmiary, co oznacza, że zaaplikowane mogą być te o pojemności do 350 ml – 400 ml. Należy podkreślić, że żaden z wykwalifikowanych i dobrych w swoim fachu chirurgów plastycznych nie pozwoli pacjentce na pełną dowolność w związku z doborem implantów i ostateczne określenie ich rozmiarów leży po jego stronie. Wybór zbyt dużej protezy może wywołać szereg zaburzeń i komplikacji, dlatego nie zawsze piersi po zabiegu mogą być tak duże jak wymarzyła to sobie pacjentka.

Dlaczego wybór odpowiedniego rozmiaru implantów jest tak ważny?

Wybór odpowiedniego rozmiaru implantów jest kluczową kwestią podczas konsultacji przedzabiegowych ze specjalistą. Pierwszym aspektem przemawiającym za jego istotnością są kwestie właściwego wyglądu. Panie decydujące się na zabieg powiększania biustu bardzo często robią to z pobudek estetycznych, a dobór zbyt dużego implantu może sprawić, że nie będzie ona wyglądać ładnie i kobieco, a karykaturalnie. Ponadto istnieje szereg powikłań zdrowotnych, które mogą być wywołane przez niewłaściwie dobrane protezy. Wśród nich wyróżniamy głównie przemieszczenie implantu piersiowego oraz „przykurcz torebkowy”, czyli sytuację, w której pierś staje się twardsza od implantu i na skutek tego zniekształca się, bardzo często towarzyszą temu również dolegliwości bólowe. Warto także podkreślić, ze chęć umieszczenia piersi zbyt blisko siebie może doprowadzić do przecięcia przyczepu mięśnia piersiowego do mostka, które doprowadza do symnastii, czyli przesuwania się implantu poniżej niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here