Przedłużanie rzęs – kilka informacji na początek

0
2141
Przedłużanie rzęs - kilka informacji na początek

Na czym polega przedłużanie rzęs?
Przedłużanie rzęs polega na doklejaniu kępek rzęs sztucznych do naturalnych. Na jedną naturalną rzęsę można przykleić jedną rzęsę sztuczną lub też dwie, trzy, cztery, a nawet 5. Rzęsy doklejane są zwykle dłuższe od naturalnych. Dzięki sztucznym rzęsom oko nabiera wyrazu: jest większe, oczy się świecą, kobieta wygląda lepiej. Zabieg przedłużania rzęs kosztuje od 130 do 350 zł. Cena zależy od lokalizacji (najdrożej jest w profesjonalnych salonach w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i w Krakowie). Cena za przedłużanie rzęs zależy również od rodzaju użytych rzęs. Kobiety mogą wybierać w rzęsach syntetycznych, jedwabnych, rzęs z norki oraz rzęs z kaszmiru.

Przedłużanie rzęs: czy warto?
Posiadając sztuczne rzęsy, nie trzeba martwić się w zasadzie o żaden makijaż: doklejanych rzęs się nie maluje. Wiele kobiet, po założeniu sztucznych rzęs, rezygnuje również z malowania oka cieniami. Okazuje się bowiem, że konturowanie, nadawanie kształtu powiece nie jest potrzebne, gdy mamy tak gęsty i ładny wachlarz rzęs. Decydując się na przedłużanie rzęs przeanalizujmy, jakie są nasze potrzeby. Kobiety, które nie mają mocnego makijażu na co dzień powinny decydować się na rzęsy przedłużane metodą 1 do 1, 2 do 1 i maksymalnie 3 do 1. Bardziej geste rzęsy nie będą wyglądały naturalnie w sytuacji, gdy kobieta nie będzie miała na sobie mocnego i profesjonalnie wykonanego makijażu.
Rzęsy przedłuża się zwykle raz na miesiąc. Po miesiącu należy uzupełnić pierwotnie nałożony wachlarz lub zdjąć wszystko, co zostało przyklejone i rozpocząć naklejanie rzęs na nowo. Uzupełnianie rzęs jest tańsze od przyklejania nowego wachlarza na nowo. O ile aplikacja rzęs od zera kosztuje 130 zł, o tyle już uzupełnianie rzęs w średniej wielkości mieście może kosztować jednie 80 zł. Jeśli poszukamy osób, których pasją jest stylizacja rzęs poza salonami, to znajdziemy na pewno profesjonalistki, które wykonają usługę już za około 80 zł (przedłużanie rzęs po raz pierwszy) i 50 zł za uzupełnianie rzęs.

Dlaczego należy przedłużać rzęsy u profesjonalistki?
Ważne, aby rzęsy przedłużała nam specjalistka. Tylko osoba, która ma za sobą specjalistyczne szkolenie oraz kilkuletnie doświadczenie jest w stanie ocenić, jaką metodą przedłużać nam rzęsy. Klientki, które mają słabe rzęsy naturalne, nie powinny mieć nigdy rzęs przedłużanych metodą objętościową i to do stylistki rzęs należy decyzja, który rodzaj rzęs nakładać. Dodatkowo, tylko profesjonalistki są w stanie dobrać odpowiedni kształt rzęs do naszego oka. Na przykład panie, które mają opadające powieki nie powinny mieć rzęs w kształcie kociego oka. W takiej sytuacji najdłuższe powinny być rzęsy znajdujące się na środku powieki. Wtedy ładnie otwierają oko i powodują, że nabiera ono kobiecego kształtu. Zdecydowanie kocie oko przy opadających powiekach wygląda bardzo ciężko.

Sztuczne rzęsy: jak o nie dbać?
Posiadając przedłożone rzęsy, koniecznie trzeba zrezygnować z kosmetyków do demakijażu, które mają olejki w składzie. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się płyny micelarne, które nie mają zawartości tłuszczu. Dodatkowo, koniecznie trzeba zrezygnować z tuszowania dolnych rzęs maskarami, które są silnie wodoodporne. Warto używać tylko delikatnych kosmetyków. Poza tym, koniecznie trzeba przestawić się na kosmetyki mineralne, zwłaszcza jeśli chodzi o puder.
Aby rzęsy miały ładny kształt przez cały czas, warto używać specjalnej szczoteczki, dzięki której łatwiej nam będzie dbać o to, aby się nie plątały. Trzeba raz na jakiś czas rozczesywać rzęsy (poleca się robić to tylko jeden raz dziennie). Nie należy przy tym szarpać rzęs i rozczesywać ich na sile. Dodatkowo, koniecznie należy zrezygnować ze spania na boku. Dotykanie policzkiem poduszki nie tylko przyczynia się do powstawania zmarszczek. Doprowadza to do odkształcania się rzęs i stopniowego ich odklejania.

Rodzaje rzęs
W salonach królują rzęsy syntetyczne. Najczęściej są to mieszanki: plastik z dodatkiem protein jedwabnych lub plastik z dokładką kaszmirową. Takie rzęsy są najtańsze i najprostsze w aplikacji, ponadto najdłużej pozostają proste po aplikacji (efekt może z powodzeniem utrzymać się do 6 tygodni). Niestety jednak, kobieta nie wygląda w nich tak naturalnie jak w rzęsach jedwabnych, czy kaszmirowych. Zdecydowanie też nie uda się tutaj osiągnąć efektu takiego jak przy aplikacji rzęs z norek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here