Przy farbowanych włosach warto używać odżywek

0
1855
Przy farbowanych włosach warto używać odżywek

Jestem kobietą. A wiadomo, że każda kobieta powinna o siebie dbać – to jest takie naturalne, że kobiety się interesują modą, fryzurami czy najnowszymi trendami w noszeniu obuwia. Nikt nie zarzuci nigdy kobiecie, że nie wypada.

Czasem spotyka się mężczyzn, którzy nadnaturalnie interesują się takimi sprawami. Zwykle uważam, że nie warto oceniać ludzi po wyglądzie, ale jeśli widzę mężczyznę ubranego na różowo i zachowującego się bardzo kobieco to mnie to nieco drażni.

Wracając do tematu – rynek usług kosmetycznych jest bardzo duży – coraz więcej salonów kosmetycznych ma coraz bogatszą ofertę zabiegów. Czasem te same czynności są wykonywane przy pomocy innych metod. Np. usuwanie zbędnego owłosienia dawniej polegało na usuwaniu włosów za pomocą plastrów lub pęsetę – jeśli usuwany obszar był niewielki. W tej chwili można to robić na przykład laserem. Malowanie paznokci też niegdyś było przeprowadzane za pomocą dobrej jakości lakierów i sprawnej ręki kosmetyczki. W tej chwili są lakiery hybrydowe, które znacznie przedłużają żywotność lakieru na paznokciach, ale taki zabieg kosmetyczny wymaga specjalistycznego sprzętu. Szczerze mówiąc, to nigdy nie malowałam w ten sposób paznokci, bo jakoś nie przepadam za pomalowanymi bądź też wydłużonymi paznokciami. gdzieś w głowie prześwituje mi myśl, że musiałabym ciągle uważać na swoje paznokcie – trochę jestem w tym temacie do tyłu, bo w tej chwili lakiery są bardzo trwałe.

Ostatnio odkryłam, że moja głowa znacznie pokryła się siwymi włosami, więc odwiedziłam drogerię Rossmann. Zakupiłam najpierw szampon koloryzujący w odcieniu intensywnej czerwieni i wyszło bardzo ładnie.
Kolejnym zakupem była farba do włosów rudy kolor bardzo mi się podoba, ale muszę się na niego odważyć. Na razie jestem wierna intensywnej czerwieni. Do tej pory farbowałam włosy w domu, ale chyba muszę to zmienić, gdyż niesamowicie denerwuje mnie spłukiwanie włosów. Przy krótkich włosach jest dużo łatwiej, ale przy moich włosach sięgających do ramion można zwariować. Zawsze zużywam cały bojler ciepłej wody o pojemności 80 litrów i jeszcze nie są dokładnie spłukane włosy.

Szczególnie ważną sprawą jest to, że pracuję w charakterze sekretarki. Więc dobry wygląd i miła aparycja jest wskazana, a składają się na nią także włosy. Siedząc przy biurku, klienci mają moją głowę poniżej wysokości swoich oczu, więc z łatwością można dostrzec nieładne pasma siwych włosów. To co chciałabym zmienić w swoim wyglądzie i do czego dążę to poprawa wyglądu dłoni. Niestety, ale prace domowe robią swoje. Zwykle z lenistwa nie zakładam rękawiczek ochronnych co jest poważnym błędem. W wyniku tego moje dłonie są suche i zniszczone. Muszę udać się do kosmetyczki na porządny manicure i zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni.

Poza ładnym wyglądem ciała trzeba też dbać o ubrania. Muszą być schludne, wyprasowane i eleganckie. Wraz z podjęciem nowej pracy przyszedł czas na porządny przegląd szafy. Na bok odrzuciłam choćby lekko rozciągnięte swetry. Najlepiej czuję się w żakiecie, spódnicy i koszulce z kołnierzykiem. To takie standardowy wzór mojego ubioru, który także przypadł do gustu prezesowi. W końcu jestem wizytówką firmy.

Myślę, że przy kolejnym farbowaniu włosów skuszę się na rudy kolor. Niestety nie wyjdzie taki jak na opakowaniu, ze względu na ciemną barwę moich włosów, ale na pewno odcień będzie rudy. Czasem zastanawiam się, jak niektóre kobiety czują się w różowych włosach – chodzę takie po świecie. Widziałam też jasno niebieskie włosy, co wywołało u mnie mnóstwo śmiechu. Zupełnie jakbym oglądała Avatar.
Moja siostra chciała sobie tak zafarbować włosy, ale po moim porównaniu do Avataru zrezygnowała. Jednak uznała, że to faktycznie głupi pomysł tak się ośmieszać.

Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji farbowanych włosów – trzeba używać specjalnych szamponów i odżywek, aby kolor nie stracił blasku. W sklepach kosmetycznych jest mnóstwo produktów tego typu w różnorakich cenach. Można kupić odżywkę za 5 zł, ale są też i takie za 40 zł. Różnica jest duża, także w jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here