Refleksy na włosach, sombre, ombre… Jak dobrać fryzurę?

0
2371
ombre

Jeśli chciałabyś nieco odmienić swój wygląd, bez wprowadzania drastycznych zmian, zajrzyj do naszego poradnika. Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na refleksy na włosach. Wyjaśniamy różnice między sombre a ombre.

Czym się różni ombre od sombre?

Zanim przejdziemy do tego, jak dobrać fryzurę do naszego wyglądu, kształtu twarzy etc., zaczniemy od wyjaśnienia podstawowych pojęć, którymi będziemy operowali, czyli sombre i ombre. Co to w ogóle jest i czym się od siebie różnią te dwie techniki?

Po pierwsze koloryzacja ombre jest o wiele bardziej zauważalna niż sombre. W przypadku ombre włosy są pokrywane farbą na całej ich szerokości, z kolei w sombre robi się to nierównomiernie, czasem farbuje się tylko pasemka w pobliżu twarzy. Sombre jest więc bardziej dyskretną zmianą koloru włosów, delikatne refleksy zwykle są jaśniejsze od naturalnego koloru o tylko jeden ton.

Poniżej zebraliśmy podstawowe cechy tych dwóch sposobów koloryzacji:

Sombre:

  • naturalnie wyglądające refleksy,
  • delikatna zmiana w kolorze włosów, zwykle o 1 ton,
  • można stosować na każdym kolorze włosów.

Ombre:

  • wyrazista zmiana w kolorze włosów,
  • najlepiej sprawdza się u brunetek i szatynek,
  • robi się je od połowy długości włosów.

Którą koloryzację wybrać? Jak dobrać fryzurę?

Nie każdemu będą pasować refleksy, dlatego wybierając fryzurę oraz kolor włosów, należy wziąć pod uwagę nie tylko nasz gust, ale również kształt twarzy czy karnację. Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy radzi mag.net.pl i przedstawia propozycje konkretnych fryzur na zdjęciach.

W kwestii doboru koloru włosów warto również posłuchać stylistów, większość z nich radzi, by wybierać odcień o 2-3 tony ciemniejszy lub jaśniejszy niż cera. A kiedy zdecydować się na ombre lub sombre? Kto powinien pomyśleć o tych technikach koloryzacji?

Dla kogo sombre, dla kogo ombre?

Jak już wspomnieliśmy, koloryzacja sombre jest dużo delikatniejsza, dlatego mogą się na nią zdecydować kobiety, które nie chcą wprowadzić zbyt drastycznej zmiany w swoim wizerunku, a jedynie go nieco “odświeżyć”. Sombre to również dobry wybór, gdy masz krótkie włosy, na których efekt ombre byłby zwyczajnie trudny do zrobienia.

A komu polecamy ombre? Ten efekt zdecydowanie najlepiej wygląda na ciemnych włosach, na których tworzy się wyrazisty kontrast. Dlatego ombre polecamy brunetkom i szatynkom. To również dobry pomysł, gdy chcesz nieco odświeżyć swój wizerunek, ale nie zmieniać całkowicie koloru włosów. Pamiętaj też, że aby ombre wyglądało naprawdę dobrze, twoje włosy przed koloryzacją powinny zostać odpowiednio wycieniowane. Dzięki czemu całość będzie wyglądać bardzo stylowo i lekko. Cieniowanie nie jest konieczne w przypadku sombre, ponieważ już same refleksy optycznie nadają włosom objętości.

A ile kosztują takie koloryzacje? Ceny różnią się w zależności od renomy salonu fryzjerskiego, a także jego lokalizacji. W przybliżeniu możemy jednak powiedzieć, że sombre i ombre wykonasz już za około 100-300 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here