Rzadkie włosy

0
1624
Jakie pasemka do czarnych włosów?

Rzadkie włosy to stosunkowo powszechny kłopot, za który może odpowiadać szereg elementów, np. niewłaściwa dieta oraz używanie poniektórych środków. Delikatne oraz rzadkie włosy to również skutek błędów pielęgnacyjnych oraz stylizacyjnych.

Przerzedzenie włosów może być rezultatem stresu, niewłaściwej diety, chorób tarczycy lub schorzeń hormonalnych. Wrażenie rzadkich włosów ma także związek ze strukturą włosa, jaki może mieć delikatną budowę. Możesz zwiększyć wizualnie gęstość włosów, cieniując je oraz ścinając na krótko. Dzięki temu włosy będą lżejsze oraz zaczną się układać warstwami, natomiast to z kolei nada fryzurze objętości.

Przyczyny przerzedzenia się włosów
Jeśli zauważyłaś różnicę w stanie własnych włosów oraz masz poczucie, iż znacznie się one przerzedziły – obowiązkowo skonsultuj się ze specjalistą oraz upewnij się, czy nie jest to efekt jakiegoś poważnego zaburzenia. Czasami jest tak, iż może to być objaw depresji lub innego stanu emocjonalnego. Przerzedzenie się włosów może być także rezultatem jakiejś choroby skóry, np. łuszczycy. Po gruntownym wyleczeniu skóry włosy wracają do dotychczasowego stanu. Należałoby jednakże pamiętać, iż normą jest strata blisko 100 włosów każdego dnia. Nierzadko, jeśli mamy długie włosy, ilość ta może nam się wydawać katastroficzna. Specjalista z pewnością stwierdzi, czy mamy do czynienia ze stałą stratą włosów, lub także jest to delikatny, tymczasowy okres.

Skupienie na skórze głowy
Gdy włosy są wrażliwe oraz słabe, skupienie się na łodydze włosa nie jest tak istotne, jak właściwe pielęgnowanie skóry głowy. To właśnie z niej rosną włosy oraz ona odpowiedzialna jest za ich formę. Łodyga włosa jest martwa, zatem żeby polepszyć grubość oraz siłę włosa należy inwestować w jego żywą część – cebulkę poszukiwaną w skórze głowy. Żeby więc wesprzeć delikatne włosy, należałoby szczególnie skoncentrować się na dwóch elementach: odżywianiu włosów od wewnątrz za pomocą zdrowej diety i na pielęgnowaniu skóry głowy odżywkami pobudzającymi porost włosów wraz z przyjemnym masażem (o ile włosy nie są bardzo przetłuszczające się).

Sposoby na rzadkie włosy – co robić, jak pogrubić?
Rzadkie włosy są wrażliwe, więc także potrzebują właściwej pielęgnacji oraz ochrony. Paniom z cienkimi kosmykami poleca się sypianie z podpiętymi włosami. Zniweluje to pocieranie włosów o poduszkę, co zapobiegnie ich puszeniu się, wychodzeniu oraz innym mechanicznym zniszczeniom.

Niezwykle istotna jest także temperatura wody podczas mycia skóry głowy oraz włosów. Strumień winien być letni. Na koniec można umyć włosy jeszcze zimniejszą wodą. Dzięki temu łuski włosa „zamkną” się, natomiast fryzura będzie delikatna oraz błyszcząca. Domowym sposobem na niezwykle rzadkie włosy będą także maski wzmacniające, jakie można zrobić indywidualnie. Poleca się dodatkowo picie wywaru z pokrzywy. Jej właściwości można zastosować, stosując ją również w postaci płukanek. Przy doborze kosmetyków do pielęgnacji włosów należy kierować się ich składem. Winnym być one naturalne, m.in. nie mogą zawierać popularnych ostatnio SLS-ów lub pigmentów.

Używanie odżywek
Niezwykle istotne jest systematyczne używanie odżywek, jakie wzmocnią włosy. Najlepiej podawać je na skórę głowy przed ich umyciem. Włosy, które zostały potraktowane odżywką będą łatwiejsze w rozczesywaniu, nie będziemy ich szarpać, i tym samym nie wypadnie nam ich duża ilość.

Dieta na gęste włosy
Stan włosów jest uzależniony od naszego jadłospisu. Na ich zwiększenie działają kwasy tłuszczowe omega-3, jakich najdoskonalszym pochodzeniem są ryby. Niezbędny jest im także cynk, jaki odnajdziemy w orzechach. Jeśli kochamy owoce morza, to znajduje się on również w ostrygach oraz małżach. Białe pieczywo wymieńmy na pełnoziarniste, jakie zawiera witaminy z grupy B, żelazo, potas, wapń, jakie są niezbędne naszym włosom.

Rzadkie włosy – kiedy do trychologa?
Zbytnie wychodzenie oraz przerzedzenie włosów może być przyczyną tymczasowego wyczerpania organizmu, np. po pokonanej chorobie czy zmianie pory roku. Jeśli rzeczone symptomy nas nie dotyczą należałoby zwrócić się o pomoc do trychologa (specjalisty od włosów). Jest to dosyć nowatorska dziedzina na rynku, jaka specjalizuje się wszechstronnym sprawdzaniem struktury włosów i ich dolegliwościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here