Sama zadbaj o swoje włosy

2027
Farbowanie włosów a łysienie androgenowe

O włosy trzeba należycie dbać i doskonale zdają sobie z tego sprawę zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najlepszym sposobem na to jest coś takiego jak maska na włosy, która ma działać kompleksowo. W zależności od tego, jakie ma być jej zastosowanie, w sklepie możemy nabyć całe mnóstwo takich produktów.

Gotowe wcale nie najgorsze
Maska na włosy to temat rzeka, ponieważ zanim zaczniemy stosować jakąkolwiek to na pewno trzeba dobrze zdiagnozować swoje włosy i wiedzieć, czego tak naprawdę im potrzeba. Czasami konieczne może okazać się udanie się do specjalisty, który zbada włos i będzie dobrze wiedział, jak należy działać. Oczywiście są trzy sposoby na maski. Po pierwsze możemy kupić gotowe w sklepie lub aptece i jest to najprostszy sposób na to, jak można podreperować kondycję włosów. Gotowa maska na włosy może być bardzo różna, od nawilżających, odżywiających, wzmacniających i chroniących kolor, poprzez wiele innych. Na rynku jest tez wielu różnych producentów, a poszczególne kosmetyki mogą różnić się nie tylko ceną, ale przede wszystkim składem. Jak w większości takich przypadków warto zwrócić uwagę właśnie na to, z czego są one wykonane, im więcej naturalnych składników, tym oczywiście lepiej i takie właśnie kosmetyki powinnyśmy wybierać, najlepiej bez parabenów oraz szkodliwego SLS. Zwróćmy też uwagę na to, jak często należy ją stosować i w jaki sposób, niektóre można nakładać bez konieczności spłukiwania, a inne trzeba nakładać i spłukiwać zaraz po umyciu włosów. Dla wygodniejszego stosowania dzisiaj dostępne są też różnego rodzaju odżywki w sprayu i można nimi psikać włosy suche jak i mokre.

Zrób to sama, w domu
Drugą opcją jest też maska na włosy, którą możemy wykonać w domu i to bez większego zaangażowania, musimy jedynie mieć pod ręką potrzebne składniki. Od wielu lat dużym powodzeniem cieszą się chociażby maski na bazie żółtka. Coraz częściej kobiety stosują też olejowanie włosów, czyli nakładają na włosy różnego rodzaju oleje i w ten sposób odżywiają je na całej długości. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby olej kokosowy, który można stosować na noc. Włosy należy dokładnie zwilżyć olejem, który uprzednio wystarczy jedynie rozpuścić w dłoni, Zwykle potrzeba do tego od dwóch do czterech łyżek, oczywiście w zależności od długości włosów. Następnie głowę owijamy ręcznikiem, a dodatkowo można też folią i w tej formie kładziemy się spać, a rano myjemy włosy. Taki zabieg warto powtarzać co dwa lub trzy dni i wtedy efekty będą najlepsze i najbardziej widoczne. Popularna maska do włosów to również taka, gdzie łączymy miód z oliwą z oliwek, taką papkę nakładamy na włosy i trzymamy ją przez około 15 minut. Zanim zaczniemy stosować maski warto sprawdzić kilka różnych masek, aby wiedzieć, która będzie najlepsza. Jest wiele domowych sposób, nawet takich, które znane są już od wielu lat, wśród nich te, które stosowane były przez nasze babcie. Warto pamiętać, że czasami te najprostsze rozwiązania są najlepsze i powinniśmy sięgać po nie jak najczęściej.

Wciąż są narażone
Trzecim wyjściem, jeżeli szukamy takiego produktu jak maska na włosy, jest udanie się do profesjonalisty, który nie dość, że dokładnie i fachowo nałoży nam ją na włosy to jeszcze doradzi, która będzie najlepsza. Maska na włosy to dla naszych włosów samo dobro i powinna być stosowana regularnie, ponieważ tylko w ten sposób osiągniemy zamierzony efekt. W dzisiejszych czasach włosy są narażone na wiele szkodliwych działać, przecież codziennie suszymy je, prostujemy, a raz w miesiącu farbujemy, czasami nawet czynności te wykonujemy o wiele częściej. Dodatkowym zagrożeniem dla nich jest chociażby smog, ostre słońce, mróz oraz wiele innych. Tak naprawdę każda pora roku niesie za sobą kolejne niebezpieczeństwa. Trudno czasami dziwić się, że są oklapnięte i na pierwszy rzut oka widać, że brakuje im witamin i minerałów. Na szczęście jest też wiele produktów, które pomogą nam je odżywić i przywrócić blask. Sięgajmy po nie jak najczęściej, bo jeżeli trwale zniszczymy swoje włosy, to na pewno będziemy bardzo tego żałowały.