Sposoby na rozjaśnienie włosów

0
1786
włosy
fot: pixabay.com

Kobiety lubią częste zmiany wyglądu i chętnie eksperymentują. Dotyczy to nie tylko ubioru, ale również fryzury. Wiosna i lato to czas, kiedy jesteśmy bardziej skłonne to znacznej zmiany image. Wiele z nas decyduje się na zupełnie nowy kolor włosów, najczęściej na ich rozjaśnienie. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-rozjasnic-wlosy-woda-utleniona/

Farby rozjaśniające

Najprostszym i najszybszym sposobem na rozjaśnienie włosów jest pofarbowanie ich na jaśniejszy kolor. Niestety, nie jest to rozwiązanie idealne. Trudno przefarbować się z ciemnej brunetki na platynową blondynkę. Jeśli na ciemne włosy nałożymy bardzo jasną farbę bez uprzedniego przygotowania włosów, najprawdopodobniej uzyskamy rudy odcień. Takie eksperymenty są bardzo ryzykowne, a ich efekt zazwyczaj bardzo nas rozczarowuje. Taka drastyczna zmiana koloru wymaga użycia utleniacza, który odbarwi włosy zanim przystąpimy do właściwej koloryzacji. Utleniacz to bardzo silnie drażniąca substancja, dlatego powinny ja samodzielnie stosować jedynie osoby, które maja w tym doświadczenie.W przeciwnym wypadku możemy poparzyć skórę głowy i spalić część swoich włosów. Bezpieczniej będzie powierzyć to profesjonalnej fryzjerce. Musimy się jednak liczyć z tym, ze taki zabieg jest kosztowy. Średnia cena rozjaśniania w salonie fryzjerskim to kilkaset złotych. Jest to też czasochłonny proces, dlatego zarezerwujmy sobie kilka godzin na wizytę u fryzjera. 

Rozjaśnianie przy pomocy wody utlenionej

Istotnym minusem rozjaśniania przy użyciu farb do włosów i utleniacza jest znaczne zniszczenie włosów. Nie powinno to dziwić, ponieważ zabieg ten bazuje na wykorzystaniu silnych substancji chemicznych, które w dużym stopniu ingerują w strukturę włosa i osłabiają go.

Jeśli mamy delikatne włosy lub jesteśmy podatne na alergie, lepiej zrezygnować z szybkiego, ale inwazyjnego zabiegu na rzecz łagodnego rozjaśniania na bazie naturalnych substancji. Jedną z nich jest woda utleniona. Wybierzmy 3-6% wodę utlenioną i rozcieńczmy ją przegotowaną wodą w proporcji 1:1. Taka mieszankę najwygodniej jest aplikować za pomocą atomizera. Nakładajmy równomiernie na każde pasmo, rozdzielając kosmyki klamerkami. 

Inne naturalne sposoby

Najbardziej naturalnym, a zarazem najłagodniejszym sposobem na delikatne rozjaśnienie włosów jest stosowanie płukanki z naparu rumiankowego po każdym myciu włosów. Jest to najprostsza metoda, ale na jej rezultaty trzeba długo czekać. 

Przeczytaj tez: http://www.prohelvetia.pl/dlaczego-powinienes-znac-swoja-grupe-krwi/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here