Stylizacja paznokci – kosmetyki do paznokci

0
2098

Stylizacja paznokci jest w dzisiejszym czasie prawie tak samo ważna jak nienaganna fryzura, czy schludny wygląd. Paznokcie powinny być nie tylko zadbane i prezentować się naprawdę dobrze, powinny również być dobrane do osobowości i charakteru osoby, która decyduje się na ich stylizację. Dobrze zrobiona stylizacja paznokci jest dodatkowym atutem każdej kobiety.

Stylizacja paznokci co się na nią składa?

Zadbane paznokcie to już nie tylko wymysł ale i wymóg jaki stoi przed każdą kobietą. Na profesjonalną stylizację paznokci składa się kilka elementów:

 • profesjonalne akcesoria,
 • dokładność wykonania,
 • wiedza i doświadczenie manikiurzystki,
 • jakość stosowanych kosmetyków,
 • trwałość,
 • efektywność.

Stylizacja paznokci – kosmetyki do paznokci

Zachowanie długotrwałego efektu pięknych i zdrowych paznokci zależy w dużej mierze od kosmetyków, które do takiego zabiegu są wykorzystywane. Do kosmetyków, które najczęściej są wykorzystywane w stylizacji paznokci zaliczamy:

 • akcesoria,
 • bazy i topy,
 • lakiery hybrydowe,
 • lampy i zestawy,
 • płyny, oliwki i preparaty,
 • pyłki,
 • żele UV

Stylizacja paznokci – akcesoria

Akcesoria jakie wykorzystywane są w stylizacji paznokci, mają za zadanie odpowiednie przygotowanie płytki paznokciowej na zabieg jakiemu będzie ona poddana. Do akcesoriów wykorzystywanych w stylizacji paznokci należą:

 • pilniki do paznokci,
 • bloczki do paznokci,
 • waciki bezpyłkowe,
 • pędzelki, sondy, długopisy, pacynki do paznokci,
 • pusher, striper do paznokci,
 • szablony do przedłużania paznokci.

Cena akcesoriów stosowanych w stylizacji paznokci oczywiście zależy od jego rodzaju, a ceny zaczynają się od 2,50 do 490,00 złotych, więc przedział cenowy jest dość spory.

Stylizacja paznokci – bazy i topy

Bazy i topy stosuje się w stylizacji paznokci z jednego ważnego powodu, po ich zastosowaniu paznokieć zyskuje swój charakterystyczny wygląd.  Również dzięki nim płytka paznokci staje się twardsza, nie ma możliwości złamania się czy zarysowania, a w dodatku pozostaje pięknie nabłyszczona przez długi czas. Dodatkową zaletą ich stosowana jest trwałość wykonanego manikiuru. Bazy i topy to wydatek od 25,00 do 45,00 złotych.

Stylizacja paznokci – lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe to już konieczność w stylizacji paznokci, należą one do zestawu obowiązkowego każdego salonu kosmetycznego. Lakiery hybrydowe nie dość, że są trwałe, odporne na zarysowania i odpryski, to jeśli mamy własny zestaw do hybryd możemy nałożyć je same w domu i cieszyć się efektem jak z prawdziwego salonu kosmetycznego. Lakiery hybrydowe nie tylko są wygodne, długotrwałe ale i łatwe w aplikacji.

Na rynku jest dostępnych wiele marek zajmujących się produkcją lakierów hybrydowych, a co za tym idzie jest do wyboru bardzo szeroka gama kolorystyczna, wśród której każda nawet najbardziej wymagająca kobieta znajdzie odpowiedni odcień dla siebie. Lakiery hybrydowe ich cena zależy od producenta i tutaj znajdziemy lakiery w cenach od 30,00 do 40,00 złotych.

Stylizacja paznokci – lampy i zestawy

Lampy stosowane w stylizacji paznokci to najwyższa jakość, a zarazem gwarancja trwałości lakieru. Dzięki lampie możemy w bezpieczny i skuteczny sposób utrwalić zarówno lakier hybrydowy, pyłki jaki żele UV. Dzięki ich zastosowaniu lakier na naszych paznokciach jest profesjonalnie i perfekcyjnie utwardzony. Istnieje również możliwość wybrania odpowiedniej lampy ponieważ ich wybór jest naprawdę szeroki.

Dodatkowo mamy możliwość zakupu zestawu w skład, którego wchodzi nie tylko lampa, ale i: waciki bezpyłkowe, lakiery hybrydowe, baza, top, blok polerski oraz aceton, cleaner. W szerokiej ofercie każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Lampy znajdziemy w cenach od 100,00 złotych do nawet 499,00 złotych w zależności od rodzaju jaki wybierzemy, natomiast zestawy to wydatek rzędu 49,00 złotych do 250,00 złotych.

Stylizacja paznokci – płyny, oliwki i preparaty

Płyny i oliwki, a także inne preparaty warto stosować w trakcie stylizacji paznokci, ponieważ są one odpowiedzialne za odpowiednie nawilżenie i odżywienie płytki paznokciowej. Płyny typu aceton i cleaner, są przydatne w usuwaniu lakieru z paznokci oraz precyzyjnym jego wyczyszczeniu. Oliwki dają sobie świetnie radę z nawilżeniem skóry wokół paznokci oraz jej zmiękczaniem, tak ab bez przeszkód można było obciąć niechciane skórki w obrębie powierzchni na której zostanie położony lakier. Wszystkie stosowane preparaty są bezpieczne dla paznokci i skóry dłoni. Płyny, oliwki i preparaty do stylizacji paznokci są w cenach od 12,00 złotych do 25,00 złotych.

Stylizacja paznokci – pyłki

Pyłki to ciekawy efekt, który możemy uzyskać nakładając je na pomalowane paznokcie. Mogą dawać efekt kociego oka, mogą również występować jako brokat, drobinki złota lub srebra, a także swoim wyglądem mogą przypominać kolorowy cukier. Pyłki są stosowane w końcowym etapie stylizacji paznokci i zawsze nadają efektywny wygląd naszym paznokciom. Pyłki dostaniemy w cenie od 19,00 do 35,00 złotych.

Stylizacja paznokci – żele UV

Żele UV służą głównie do budowania długości paznokcia i mogą występować w różnych kolorach, tak że nie ma potrzeby nakładania na nie dodatkowej warstwy koloryzującego lakieru. Żele UV nadają naturalny wygląd każdemu rodzajowi paznokci, a dzięki im właściwościom nasze paznokcie są niezwykle trwałe i ładnie wyglądają. Żele UV możemy kupić w cenie od 20,00 do nawet 150,00 złotych.

Więcej tutaj: https://sklep.fryzaw.pl/produkty/stylizacja-paznokci,2,5742

Źródło: http://harcmed.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here