Trwała na rzęsach: co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Trwała na rzęsach: co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Na czym polega zabieg wykonania trwałej na rzęsach?
Co to jest trwałą na rzęsach? Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg? Trwałą ondulacja na rzęsach to zabieg przeznaczony dla każdej kobiety, która chciałaby podkręcić na stałe swoje rzęsy. Po trwałej rzęs można zapomnieć o konieczności używania zalotki do rzęs, która niszczy rzęsy i powoduje ich szybsze wypadanie. Poza tym, zalotka nie jest w stanie podkręcić nam rzęs nawet na kilka godzin: zwykle już po kilku kwadransach rzęsy rozprostowują się. Dlatego trwała na rzęsach to zabieg wpływający na podniesienie komfortu życia każdej kobiety, która chce ładnie wyglądać, ale której zależy na tym, aby ograniczyć ilość czasu spędzanego na wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?
Trwała rzęs utrzymuje się przez około 6 tygodni. Potem trzeba już zabieg powtórzyć i jest to realna potrzeba: rzęsy z czasem zaczynają się prostować. Czynniki zewnętrzne, takie jak wysoka wilgotność powietrza czy częste malowanie rzęs maskarą nie mają wpływ na długość utrzymywania się efektu trwałej ondulacji.

Jak wygląda zabieg trwałej ondulacji rzęs?
Rzęsy podkleja się specjalnym klejem, a następnie przykleja do wałka z gąbki. Na tak przygotowane rzęsy nakłada się preparat podkręcający ich skręt. Często kobiety decydują się na doklejenie rzęs sztucznych po zbiegu trwałej ondulacji. Dzięki temu efekt przedłużania rzęs jest jeszcze lepsze, bo sztuczne kępki są wyraźnie podkręcone, nie układają się prosto.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu trwałej na rzęsy?
Niestety, zabieg trwałej ondulacji rzęs nie jest szczególnie bezpieczny. Istnieje duże ryzyko uszkodzenia oczu przez działanie chemikaliów. Do jego prawidłowego wykonania jest potrzebne doświadczenie, dlatego poleca się robić trwałą ondulację rzęs tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Należy unikać domorosłych kosmetyczek.

Czy trwała rzęs jest bezpieczna?
Oko jest bardzo delikatne w swojej strukturze, a chemikalia, których używa się przy trwałej rzęs, są bardzo silne. To, czy dostaną się do oka, zależy od doświadczenia kosmetyczki, jednak już samo dostawanie się oparów do oka jest rzeczą nieuniknioną. Wiele klientek salonów nie zdaje sobie sprawy z tego, że za każdym razem, kiedy wykonuje trwałą ondulację rzęs, skazuje się na eksponowanie oka na działanie tych szkodliwych wyziewów. Ludzie wykazują bardzo zróżnicowany poziom wrażliwości na działania tych substancji: jedni poczują tylko dyskomfort, a dla innych może to być już początek poważnych problemów.
Kobiety, które noszą soczewki kontaktowe, powinny zdecydowanie zaprzestać myślenia o wykonaniu trwałej rzęs. Trzeba też odłożyć zabieg na później, gdy mamy zapalenie w okolicach oczu.

Czy trwała ondulacja niszczy rzęsy?
Trwała rzęs niestety niszczy rzęsy statystycznie daleko bardziej niż przedłużanie rzęs. Trzeba przygotować się na to, że po każdej trwałej rzęsy będą wypadać. Oczywiście nie oznacza to, że rzęsy będą martwe w całości, ale ich osłabienie i przerzedzenie będzie niestety widoczne. Należy zdecydować, czy zależy nam więc na efekcie podkręcenia, czy jednak na tym, aby za wszelką cenę utrzymać swoje naturalne rzęsy? Zdecydowanie na bezpieczeństwo zabiegu wpływa jakość kosmetyków: odradza się stosowania domowych zestawów do trwałej rzęs.

Zabieg podkręcania rzęs poprzez trwałą ondulację trwa około 40 minut. Jest to trochę mniej niż trwa zabieg przedłużania rzęs. Bezpośrednio przed zabiegiem, jak i po trwałej na rzęsach nie należy robić henny na rzęsach. Koszt zabiegu jest również znacznie niższy niż wykonanie przedłużania rzęs.

Na ryzyko wykonywania trwałej ondulacji decydują się kobiety, które mają naturalnie bardzo proste rzęsy. Istnieje taki rodzaj rzęs, który nie poddaje się działaniu zalotki i modelowaniu. Żaden podkręcający tusz do rzęs nie jest w stanie ich podkręcić, ani tym bardziej utrzymać takiego efektu na dłużej niż kwadrans. Kobiety o tak prosto rosnących rzęsach często niestety są zdesperowane i chcąc ukazać naturalne piękno rzęs, decydują się na wykonanie trwałej ondulacji i jest to prawidłowy kierunek działań: rzęsy nagle podkręcają się, a kończą się frustracje związane z codziennym usiłowaniem podkręcenia ich zalotką.