Balejaż i krótkie włosy

0
2846
Mama dba o dziecko i siebie

Każdy lubi czasami zmienić coś w swoim wyglądzie. Najłatwiejszym sposobem na wniesienie tego typu zmian jest oczywiście zmiana fryzury na inną, która niekoniecznie zgadza się z tym, co próbowało się do tej pory. Dla wielu kobiet, taką zmianę przynoszą krótkie włosy. Społeczeństwo raczej zobowiązuje do tego, aby kobiety nie ścinały swoich włosów zbyt chętnie, ponieważ za standard kobiecości wciąż uznaje się długie loki. Jednakże każdego roku coraz to więcej kobiet odkrywa, że krótkie fryzury mają wiele zalet.
Przede wszystkim krótka fryzura może w wielu przypadkach okazać się doskonałym wyborem jeżeli chodzi o podkreślenie twarz kobiety. Wiele zależy od ułożenia kości, kształtu całej twarzy, tego jak głęboko osadzone są oczy i jaki kształt mają brwi. W wielu przypadkach długie włosy powodują, że największy atut, taki jak duże oczy lub ich ciekawy kolor, jest trudniejszy do zauważenia. Tymczasem wystarczy tylko przyciąć włosy krócej i wszystko staje się znacznie bardziej widoczne, nadając twarzy świeżego wyglądu.
Drugą zaletą krótkich włosów jest oczywiście ich praktyczność. Krótkie włosy są o wiele łatwiejsze w pielęgnacji niż nawet najbardziej zgodliwe długie włosy. Mając krótkie włosy można liczyć na to, że będą one schnąć znacznie szybciej, a także ich stan będzie trudniejszy do oceny. Oznacza to, że możliwe będzie zlikwidowanie konieczności częstego mycia, albo po prostu sprawić, że możliwe będzie umycie włosów zaraz przed pracą bez martwienia się o ich suszenie.
Powszechnie uznawaną wadą krótkich włosów jest to, że wydaje się, że ich stylizacja jest trudna. Wiele opcji wydaje się także niemożliwych. Tymczasem krótkie włosy można wystylizować równie ciekawie co nawet najdłuższe loki, a w wielu przypadkach może się okazać, że jest to znacznie łatwiejsze i bardziej efektywne.
Oprócz tego krótkie włosy mogą być też farbowane na wiele różnych sposobów. Wśród popularnych metod na pewno należy wymienić metodę taką jak balejaż. Jeżeli chodzi o balejaż krótkie włosy mogą się prezentować jeszcze lepiej niż długie włosy, które zostały poddane tej metodzie. Przy krótkich włosach różnorodne odcienie użyte przy farbowaniu stają się lepiej widoczne i dlatego też efekty balejażu są o wiele łatwiejsze do podziwiania. Zatem gdy kogoś interesuje balejaż krótkie włosy na pewno nie są przeszkodą przed zastosowaniem tej metody farbowania. Co więcej, są one wskazaniem dla tej metody, ponieważ zapewnia ona naprawdę doskonałe efekty. Wiele oczywiście zależy od tego, jakie doświadczenie posiada fryzjerka lub fryzjer wykonujący cały zabieg, jednakże nawet w przypadku mniej doświadczonych stylistów, balejaż na krótkich włosach robi wrażenie. Długość tych włosów sprawia bowiem, że kolor poszczególnych kosmyków jest znacznie łatwiejszy do zauważenia, a subtelne kontrasty można łatwiej wyłapać.
Jednak wybierając się na zabieg fryzjerski taki jak balejaż, na pewno warto zawsze zainwestować nieco więcej pieniędzy i wybrać jeden z lepiej znanych i ocenianych salonów fryzjerskich. W ten sposób można zapewnić sobie tę gwarancję, że cała wizyta nie skończy się całkowitą porażką i niezadowoleniem. Dlatego też pomimo że balejaż przy krótkich włosach jest trudny do zepsucia, lepiej nie kusić losu i zapewnić sobie jak najlepszą opiekę fryzjerską jak to możliwe. Ceny za balejaż i tak są dosyć podobne, bez względu na to jaki salon fryzjerski się wybiera, dlatego nie ma co się wahać i warto stracić odrobinę więcej pieniędzy i uzyskać lepszy efekt.
Jeżeli jednak kogoś zainteresowała taka opcja jak balejaż krótkie włosy są doskonałą podstawą do tego zabiegu. Po wykonaniu balejażu, każdy z całą pewnością nauczy się doceniać wszelkie zalety posiadania krótkiej fryzurki. Odpowiednio dobrane kolory w balejażu sprawią, że łatwiej będzie podkreślić najlepsze atuty twarzy, co na pewno nada każdemu więcej pewności siebie i zadowolenia ze swojego wyglądu. Dlatego też bez względu na to, czy ktoś woli bardziej tradycyjne rozwiązania, czy też pragnie spróbować coś nowego, balejaż jest dobrą opcją dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here