Porost rzęs

0
309961
Porost rzęs

Piękne długie, gęste rzęsy to ozdoba każdej kobiety, ale ich główną rolą jest przede wszystkim ochrona oczu, zabezpieczenie ich przed kurzem, brudem, drobnymi owadami i słońcem.
Rzęsy rosną dwa do czterech miesięcy. Na powiece górnej jest ich od 150 do 250 i osiągają długość 8 do 12 milimetrów, na powiece dolnej zaś jest ich od 50 do 150, a ich długość wynosi 6 do 8 milimetrów.
Marzeniem prawie każdej dziewczyny i kobiety są długie, gęste, czarne rzęsy. Długie i gęste rzęsy powiększają optycznie oko, sprawiają, że twarz staje się bardziej wyrazista i po prostu piękniejsza. Brunetki i bruneci mają zwykle ładne czarne rzęsy, kobiety o włosach blond i rudych nie mają tego szczęścia.
Właścicielki rzadkich i krótkich rzęs stosują różne kosmetyki, aby ich wygląd polepszyć. Malują rzęsy tuszami, stosują henny na rzęsy, doklejają rzęsy sztuczne. Wszystkie te zabiegi powodują osłabienie rzęs, sprawiają, że są one krótsze i rzadsze.
Co zrobić, aby rzęsy były długie i gęste? Czy są jakieś środki na porost rzęs?
Po pierwsze należy zacząć od przyjrzenia się naszej diecie. Włosy, skóra, paznokcie są bardzo wrażliwe na to, co jemy. Obecność w codziennej diecie owoców i warzyw polepszy stan naszych włosów.
Czynnikiem mającym ogromny wpływ na jakość naszej skóry i włosów jest stres. Stres pogarsza nie tylko stan naszej skóry i włosów, ale ma również przemożny wpływ na cały organizm.
Kolejną sprawą jest jakość kosmetyków, jakimi malujemy rzęsy, oraz środków, jakie stosujemy do demakijażu. Nie należy chyba przypominać, że tusz z rzęs powinien być codziennie z nich zmywany, specjalnym delikatnym środkiem do demakijażu. Zmywanie tuszu do rzęs wykonujemy płatkami kosmetycznymi nasączonymi płynem do demakijażu. Ruchy, jakie wykonujemy, muszą być łagodne, aby nie naciągać delikatnej skóry wokół oczu. Bardzo ważny jest skład płynu do demakijażu. Na rynku kosmetycznym jest ogromna ilość preparatów do zmywania makijażu i każdy może coś dla siebie wybrać.
Jeżeli jednak pomimo stosowania odpowiedniej diety i odpowiednich środków kosmetycznych nasze rzęsy zaczynają wypadać, są kruche i łamliwe musimy zastosować dodatkowe środki pielęgnujące.
Poprawienie stanu rzęs uzyskamy w dwa trzy miesiące, stosując najprostsze środki do ich pielęgnacji.
Znaną i stosowaną od wielu lat substancją jest olej rycynowy. Należy nakładać go na umyte rzęsy górne i dolne.
Olej nakładamy w niewielkiej ilości za pomocą szczoteczki do tuszu od nasady rzęs do ich końca. Należy uważać, aby olej nie dostał się do oczu, gdyż może spowodować ich podrażnienie.
Innymi preparatami, które mają bardzo dobry wpływ na rzęsy, są wazelina, oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, a nawet zielona herbata. Stosujemy te preparaty tak samo, jak olej rycynowy, w niewielkich ilościach, zawsze dbając o to, aby nie dostały się do oczu.
Kolejnym naturalnym, nieco zaskakującym kosmetykiem, który może pomóc w poprawie stanu naszych rzęs, jest pomadka ochronna do ust Alterra dostępna w sklepie sieci Rossmann. W jej skład wchodzą olej rycynowy, kokosowy, jojoba, słonecznikowy, wosk pszczeli, wosk candelilla, oliwa z oliwek, olejek z marchwi, witaminy A i E. Pomadka ta nie zawiera aromatów i substancji konserwujących, ani żadnych syntetycznych barwników. Ponadto nie ma w niej silikonu i parafiny oraz żadnych produktów na bazie olejów mineralnych.
Jak nakładamy pomadkę ochronną na rzęsy? Pocieramy delikatnie szczoteczką do tuszu po pomadce Alterra i tak nałożoną na szczoteczkę warstwę szminki nakładamy na rzęsy od ich nasady po końce.
Wszystkie naturalne preparaty, stosowane do poprawy stanu rzęs, wymagają systematycznego aplikowania przez co najmniej 30 dni. Stosując się do tych zasad staniemy się posiadaczkami długich, gęstych, zdrowych rzęs.
W ofercie sklepów z kosmetykami jest cała gama środków na porost rzęs. Kosmetyki te poprawiają wygląd rzęs, sprawiają, że rzęsy rosną szybciej, stają się gęste i elastyczne. W rankingach porównujących odżywki do rzęs pojawiają się specyfiki różnych firm, a wśród nich miejsca w pierwszej dziesiątce zajmują Miralash, Nanolash, czy Long4Lashes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here