Jak wybierać kosmetyki?

0
582854
Jak wybierać kosmetyki?

W drogeriach stacjonarnych i internetowych jest mnóstwo podobnych produktów do pielęgnacji skóry oraz robienia makijażu. Komuś niezorientowanemu w temacie trudno się w tym natłoku dostępnych formuł odnaleźć. A tak naprawę większość konsumentów nie ma pojęcia, czego potrzebuje ich skóra. By się tego dowiedzieć, trzeba byłoby przejść badania rodzaju cery. Niewiele osób się na to decyduje. Informacji na temat pielęgnacji szuka się w sieci lub wybiera kremy i inne kosmetyki w oparciu o własną intuicję. Czasami kupując tusz do rzęs ranking najlepszych produktów tego typu także się przydaje. Generalnie jednak konsumenci są wobec takich publikacji sceptyczni. Zwłaszcza gdy stoją za nimi konkretne marki. Do takich zestawień rzeczywiście warto zachować zdrowy dystans. Czasami jednak zawarte w nich informacje rzeczywiście się przydają. Zwłaszcza gdy autorzy pokusi się o uzupełnienie danych o szczegółowy opis wybranego produktu.

Kosmetyki warto wybierać na spokojnie. To dlatego tak wielkim uznaniem cieszą się drogerie internetowe. Zamiast ulegać impulsowi podczas zakupów w sklepie stacjonarnym, ma się czas na zastanowienie i lepsze poznanie wybranego produktu. Można go też porównać z innymi, przeglądając na przykład tusz do rzęs ranking najlepszych wyrobów lub zaglądając na bloga znanej kosmetyczki. Współcześnie w sieci wielu fachowców dzieli się swoimi radami, doświadczeniami i przemyśleniami. Osoby zajmujące się szeroko rozumianym wyglądem należą do najczęściej publikujących teksty i materiały audiowizualne. Ich wskazówki mogą się bardzo przydać, zwłaszcza gdy klient sam nie wie, czego szuka.

Ostatecznie jednak produkty do makijażu oraz pielęgnacji wybiera się na podstawie doświadczeń. Nawet jeżeli dany produkt ma świetne recenzje i spotkał się z uznaniem przyjaciółki, nie ma pewności, że podpasuje także w przypadku kolejnego użytkownika. Wszystko przez to, że ludzie mają odmienne potrzeby. Ich skóra się różni, tak samo jak warunki codziennego otoczenia, rysy twarzy czy mimika. Te i wiele innych aspektów wpływają na wygląd i kondycję człowieka. I właśnie do aktualnego ich stanu należy dopasowywać kosmetyki. Świetnym rozwiązaniem są różnego rodzaju próbki. Niestety nieliczne marki oferują klientom takie rozwiązanie. Te małe saszetki z produktami wpisują się raczej w okazjonalne akcje marketingowe niż w stały sposób nawiązywania kontaktów z klientami. Szkoda, ponieważ w ten sposób konsumentów łatwo przekonać i przywiązać na dłużej do wybranego kosmetyku. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku niektórych kosmetyków są darmowe testery. Oczywiście nie można ich zabierać z drogerii, istnieje jednak opcja wzięcia próbki na przykład w małym plastikowym pojemniku. Są dostępne w sklepach z kosmetykami. Na przykład podkład do twarzy warto sprawdzić w ten sposób.

A jak to jest z kosmetykami z reklam? Czy rzeczywiście są najlepsze? Bynajmniej. Jeżeli podczas zakupu zignoruje się kwestię indywidualnego dopasowania produktu, szansa że będzie on rzeczywiście dobry maleje. Nie ulega jednak wątpliwości, że kampanie promocyjne odnoszą dobre rezultaty. Klienci wybierają bowiem to, co znają. Wolą zaufać marce kojarzonej z telewizji niż niszowemu producentowi. Gdy wybierają tusz do rzęs ranking najlepszych też ma znaczenie. Celem takich publikacji pozostaje możliwe częste prezentowanie nazwy producenta oraz wyglądu jego produktu. Rankingi wpisują się w strategię promocyjną firm, którym bardzo zależy na znalezieniu się na tych opiniotwórczych listach. Mimo wielokrotnego podkreślania, że kosmetyki powinny być dopasowane do potrzeb konkretnej osoby, zabiegani konsumenci i tak sięgają po produkty bez większego zastanowienia. Kusi ich piękne opakowanie oraz długa lista obietnic producenta. Czasami zdarza się, że kupiony w ten sposób produkt okazuje się strzałem w dziesiątkę. A jeżeli nie, to i tak jest stosowany. Kiedy opakowanie zostanie opróżnione, kupuje się kolejny kosmetyk ,,do testów”. Metodą prób i błędów prędzej czy później uda się znaleźć coś w sam raz. Warto jednak pamiętać, że kosmetyki przynajmniej raz na jakiś czas trzeba zmieniać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here