Farbowanie włosów tylko u nasady

0
7289
Farbowanie włosów tylko u nasady

Coraz więcej kobiet regularnie farbuje włosy. Dojrzałe panie przeważnie chcą farbą zakryć siwe odrosty, gdyż dodają im one lat i wyglądają nieestetycznie. Z kolei młode kobiety zazwyczaj czują się źle w naturalnym kolorze swoich włosów, a także często decydują się na radykalne koloryzacje aby wyglądać oryginalnie, modnie i niebanalnie.
Trendy w koloryzacji cały czas się zmieniają. Wraz z nadchodzącym sezonem styliści przedstawiają coraz to bardziej oryginalne pomysły na koloryzację.
Od kilku sezonów niezmiennie bardzo modna jest koloryzacja ombre. Jest ona również bardzo praktyczna, ponieważ gdy pojawiają się odrosty możliwe jest farbowanie włosów tylko u nasady.
Metoda ombre polega na stopniowym rozjaśnianiu włosów od nasady aż po końce. Przy skórze głowy włosy mają najciemniejszy odcień, a końcówki są o dwa, bądź trzy tony jaśniejsze. Możliwe jest również delikatne rozjaśnienie samych końcówek, aby uzyskać delikatny efekt ombre. Taka koloryzacja doskonale sprawdza się zarówno na włosach blond, kasztanowych oraz brązowych i czarnych.
Ombre najlepiej prezentuje się na włosach półdługich i długich, ponieważ na zbyt krótkich włosach efekt może być po prostu niezauważalny.
Podobną metodą do ombre jest sombre. Tego typu koloryzacja także umożliwia po kilku tygodniach nałożenie farby na same odrosty. W odróżnieniu od ombre, sombre daje łagodniejsze i delikatniejsze efekty.
Poszczególne pasma włosów można rozjaśnić o jeden ton. Wiele kobiet decyduje się jedynie na rozjaśnienie włosów w okolicy twarzy, aby ją rozświetlić, nadać jej blasku i świeżości.
Bardzo efektowną koloryzacją jest także metoda sunlight. Taka koloryzacja jest jednak najbardziej odpowiednia dla kobiet o ciemnych włosach, w kolorze ciemnego blondu, brązu lub czekolady. Włosy w wybranych obszarach rozjaśnia się o jeden lub maksymalnie dwa tony i na całą długość włosów nakłada się farbę w wybranym odcieniu. Jest to efekt bardzo naturalny, idealny dla młodych kobiet. Uzyskany efekt przypomina włosy delikatnie rozjaśnione promieniami słońca. Ta metoda również umożliwia po pojawieniu się odrostów nakładanie farby jedynie u nasady włosów.
Kobiety, które nie są przekonane do wybranej metody koloryzacji, powinny najpierw nałożyć farbę w formie szamponu koloryzującego, która zniknie po kilku myciach włosów. Gdy kolor będzie odpowiedni, warto zdecydować się na koloryzację trwałą.
Nie należy farbować włosów w domu, samodzielnie, gdyż źle nałożona farba, lub niewłaściwie dobrany odcień brzydko prezentuje się na włosach. Warto skorzystać z rad doświadczonego fryzjera w profesjonalnym salonie. Profesjonaliści posiadają farby bardzo wysokiej jakości, które dodatkowo pielęgnują włosy, odżywiają je i nadają im pięknego blasku. Farby te zazwyczaj są także dużo trwalsze od produktów dostępnych w drogeriach.
Warto pamiętać, że włosy rozjaśniane często są zniszczone, mają tendencję do puszenia się i przesuszania. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja po koloryzacji. Niezbędne są wzmacniające odżywki oraz maski do włosów, które wzmacniają włosy, nadają im połysku i sprawiają, że kolor wygląda świeżo przez długi okres czasu.
Nie należy także regularnie prostować włosów które uprzednio były rozjaśniane. Wysoka temperatura prostownicy może spowodować że końcówki włosów zaczną się łamać i rozdwajać.
Świetną alternatywą dla codziennego prostowania włosów jest zabieg keratynowego prostowania włosów w salonie fryzjerskim.
Podczas zabiegu specjalista na włosy nakłada odpowiedni preparat z keratyny i po upływie czasu prostuje włosy. Koszt zabiegu w zależności od wybranego salonu wynosi od 300 do 500 złotych. Efekt jest długotrwały, utrzymuje się na włosach nawet kilkanaście miesięcy.
Włosy po zabiegu są jedwabiście miękkie, odżywione i idealnie proste.
Pod żadnym pozorem nie należy jednak zabiegu keratynowego prostowania włosów przeprowadzać samodzielnie w domu, choć różnego rodzaju preparaty dostępne są w wielu sklepach internetowych, gdyż nieumiejętnie wykonany zabieg może bardzo zniszczyć włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here