Ile listków ma papier toaletowy, czyli co jest ważne przy zakupie papieru toaletowego?

0
785
Ile listków ma papier toaletowy

Co warto wiedzieć przed zakupem papieru toaletowego? Które czynniki faktycznie mają znaczenie na komfort użytkowania? Dowiedz się, ja wybrać papier toaletowy!

Ile listków ma papier toaletowy, czyli wybieramy papier toaletowy

Papier toaletowy kupuje każdy z nas. I choć dyskusje na temat komfortu jego użytkowania, jakości wykonania czy choćby wyborze artkułu danej marki mogą być dla niektórych odrobinę wstydliwe, to jednak decyzje tego typu podejmuje każdy z nas. Często też ulegamy rozmaitych chwytom marketingowym, które bywają pułapką na mało świadomych konsumentów. I choć zakup papieru toaletowego nie jest zbyt duży wydatkiem, to jednak warto sprawić, aby korzystanie z tego produktu pierwszej potrzeby było wygodne i komfortowe. Zatem który papier toaletowy wybrać? Czy liczba warstw papieru toaletowego ma wpływ na jakość użytkowania? Ile listków ma papier toaletowy?

Tym razem zaczniemy od końca i od razu trzeba podkreślić, że tak naprawdę liczba listków nie ma specjalnego znaczenia pod kątem tego, który papier wybierzesz. Oczywiście niektórzy producenci decydują się na podanie tej właśnie informacji, w praktyce jednak nie zawsze bywa ona użyteczna. Dlaczego? Otóż sama ilość miałaby istotne znaczenie tylko w przypadku, gdyby listki wszystkich producentów były tych samych rozmiarów. W rzeczywistości nie ma tego rodzaju standaryzacji przy tych produktach, dlatego liczba listków faktycznie może powiedzieć niewiele.

Długość rolki papieru toaletowego

Znacznie więcej wnosi natomiast informacja dotycząca tego, jaka jest długość rolki papieru toaletowego. Niestety ta dość rzadko znajduje się na opakowaniach, dlatego też bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się zaufanie sprawdzonym i renomowanym producentom. Z pewnością natomiast nie powinno się oceniać długości rolki na podstawie jej grubości w opakowaniu. Nie dość, że faktyczna grubość rolki zależy m.in. od ilości warstw czy średnicy tekturowej rolki w środku, to jeszcze niektórzy producenci stosują tzw. proces puszenia. Papier toaletowy wydaje się wtedy większy, w rzeczywistości jest jednak po prostu bardzo miękki, a faktyczna długość rolki może być mniejsza od standardowej. A właśnie, ile wynosi standardowa długość rolki? Powszechnie uznaje się, że to 20 metrów, w dzisiejszych czasach trudno jednak znaleźć papier toaletowy o takiej długości, zdecydowana większość jest po prostu krótsza.

Ilość warstw papieru toaletowego

Na jakość użytkowania papieru toaletowego wpływa także ilość warstw. Najczęściej w sklepach można spotkać papier jednowarstwowy, dwuwarstwowy oraz czterowarstwowy. Można uznać, że im więcej warstw, tym papier będzie miększy, a do tego bardziej odporny np. na przedarcie. Dlatego też w miarę możliwości wybieraj papier toaletowy o większej ilości warstw. Nie zapomnij również, że do Twojego wyboru jest wiele rodzajów papieru, jak np. szary papier toaletowy, biały papier zwykły i perfumowany czy też nawilżany papier toaletowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here