Jak i gdzie kupować kolekcjonerskie nasiona konopi?

0
331
Jak i gdzie kupować kolekcjonerskie nasiona konopi

Termin „bank nasion” odnosi się do firm, które przechowują genetyczne formy konopi w formie nasion i sprzedają te nasiona hodowcom domowym i komercyjnym. W takich bankach przechowuje się między innymi kolekcjonerskie nasiona konopi.

Bank nasion – co to takiego? 

Przez wiele lat banki nasion konopi działały głównie w Holandii ze względu na liberalne przepisy panujące w tym kraju. Na świecie istnieją trzy główne rodzaje nasion konopi, pod którymi możemy znaleźć różne nasiona kolekcjonerskie: Sativa, Indica i Ruderalis. W swojej ofercie ma je praktycznie każdy sklep z nasionami konopi.

Najpopularniejsze nasiona kolekcjonerskie 

Nasiona sativa to nasiona, które rosną w Ameryce, Azji i Afryce. Nasiona te wytwarzają bardzo wysokie, wydłużone rośliny o cienkich liściach i dużych odległościach międzywęzłowych. Ich cykle kwitnienia mogą wynosić od dziesięciu do piętnastu tygodni. Smak nasion sativa jest bardzo zróżnicowany. Działają aktywizująco, przeciwdepresyjnie czy pobudzająco na apetyt.

Nasiona Indica pochodzą z Indii i Pakistanu. Są to rośliny średniej wielkości o szerokich liściach, o krótszych odstępach międzywęzłowych niż odmiany Sativa. Cykl kwitnienia trwa osiem tygodni. Smaki nasion indica są również bardzo zróżnicowane. Jednak w przeciwieństwie do sativ są głównie słodkie. Stały się szeroko rozpowszechnione w zachodniej medycynie jako alternatywa leczenia wielu dolegliwości.

Nasiona Ruderalis to gatunek rosnący w Liberii i na Syberii. Są to rośliny bardzo niskie, płaskie, o niewielkiej wysokości. Odmiana ta różni się tym, że nie wymaga cyklu świetlnego, aby rozpocząć kwitnienie. Podobnie, jego pełny cykl życia wynosi około trzech miesięcy. Ruderalis jest szeroko stosowany do tworzenia hybryd ze szczepami Indica lub Sativa. Jest również głównym składnikiem do tworzenia automatycznie kwitnących nasion konopi.

Kolekcjonerskie nasiona konopi – co warto wiedzieć?

Sklep z nasionami konopi to legalnie prowadzona działalność gospodarcza w Polsce. Równie legalnie można kupić same nasiona marihuany. Z tym zastrzeżeniem, że są one kupowane jako produkt kolekcjonerski.

Pierwsze wzmianki o ekonomicznym użyciu marihuany pojawiły się w III tysiącleciu p.n.e. Także w starożytnych Chinach i Indiach liście i nasiona konopi były szeroko stosowane w medycynie ludowej, a także do wyrobu lin, płótna i olejów roślinnych. W naszych czasach znalazły swoje miejsce również w przemyśle lekkim. Jednak ze względu na konopie odmianowe, które mają działanie narkotyczne, uprawa tej rośliny jest zabroniona w wielu krajach globu. Ale na szczęście same nasiona konopi pozostają całkowicie legalne. nie zawierają żadnych substancji psychoaktywnych.

Kolekcjonowanie nasion konopi – to jest legalne!

Uprawa konopi jest w wielu krajach nielegalna. Ale przechowywanie nasion konopi jest legalne. Dzięki temu nasiona konopi można wykorzystać jako dodatek do żywności. Sprzedaż nasion nie jest jednak dostępna dla osób nieletnich. Sklepy sprzedające nasiona, nie zachęcają też do ich wykorzystania jako podstawę hodowli.

Nasiona marihuany są często sprzedawane jako pamiątki, ale nielegalne jest przekraczanie granic Polski lub przewożenie ich do innych państw.

Jak wybrać sklep godny zaufania?

Wyselekcjonowane nasiona marihuany amerykańskiej, holenderskiej i hiszpańskiej można kupić jedynie w renomowanych sklepach. Najczęściej katalog zawiera wyselekcjonowane produkty z najlepszych banków nasion w Europie i USA, takie jak Errors Seeds Ukraine, Green House Seed, Pyramid Seeds, Carpathians Seeds, Neuroseeds, Victory Seeds.

Dla wygody użytkowników najczęściej dzieli się wszystkie produkty na odrębne kategorie i udostępnia pełne informacje o każdym produkcie. W takim sklepie możesz znaleźć: nasiona konopi automatycznie kwitnące i feminizowane, nasiona indica, nasiona sativa, nasiona konopi z Holandii i Hiszpanii, odmiany Polskie, nasiona konopi do uprawy w pomieszczeniach, nasiona marihuany do uprawy na otwartym terenie, mocne odmiany konopi, odmiany produkcyjne, odmiany niewymiarowe, tania marihuana nasiona, produkty o tematyce prezentowej.

Wszystkie nasiona są przechowywane w oryginalnych opakowaniach producentów i przechodzą surowe kontrole jakości przed wysyłką. Bardzo ważne jest, aby sklep współpracował tylko ze sprawdzonymi bankami nasion.

Bardzo ważne jest czytanie opinii klientów, którzy wcześniej korzystali z usług danego sklepu. Dzięki temu możemy od razu wykluczyć sklepy, które nie realizują dostaw na czas, lub oferują produkt nie odpowiadający opisowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here