Jak usunąć brzydki zapach zwierząt z mieszkania?

0
2038
mokry pies

Posiadanie zwierząt domowych w domu to wielka frajda, jednak nierozerwalnie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i niejednokrotnie – z częstszym sprzątaniem. Zapach psiej sierści czy kociej kuwety jest dość specyficzny i nieprzyjemny, dlatego tak ważne jest, aby regularnie czyścić miejsca, w których najczęściej przebywają nasi pupile. Warto również często wietrzyć mieszkanie oraz używać różnego rodzaju odświeżaczy.

Posiadając w domu zwierzaka, warto zawsze mieć pod ręką dobry środek zapachowy, np. odświeżacz powietrza Brise. Produkty marki dostępne są zarówno w wygodnych do użycia sprayach, jak i żelach czy w postaci wkładów umieszczanych w gniazdku elektrycznych, w specjalnej obudowie. 

Pochłaniacz zapachu do kociej kuwety

Kocia kuweta to miejsce, najbardziej narażone na brzydkie zapachy, warto zatem zadbać o jej regularne sprzątanie i uzupełnianie jej wnętrza świeżym żwirkiem. Dodatkowo można również zastosować specjalny pochłaniacz zapachu. Produkt występuje najczęściej w postaci proszku lub piasku, który wystarczy rozsypać w kociej kuwecie. Tego typu preparat nie tylko neutralizuje nieprzyjemny zapach zwierzęcych fekaliów, ale dodatkowo zabija szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje, zwiększając tym samym wydajność żwirku i przedłużając czas jego użytkowania. Pochłaniacze zapachu są również całkowicie bezpieczne dla zwierząt. Dostępne są także o neutralnej woni, jak i zapachu zielonej herbaty, lasu, lawendy, owoców. 

Preparaty neutralizujące brzydkie zapachy w domu

W walce z brzydkimi zapachami pomoże także neutralizator. Tego typu środek dostępny jest zwykle w postaci wygodnego w użyciu sprayu. Neutralizator zapachów można stosować na różnego rodzaju powierzchniach, od ścian, dywanów, parkietów i wykładzin, po kanapy, materace, sofy, a nawet ubrania. Produkt jest całkowicie nieszkodliwy, zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli. Zabrudzone miejsce w domu wystarczy wcześniej dokładnie oczyścić, a następnie rozpylić równomiernie neutralizator i pozostawić tak do wyschnięcia.

Domowy generator ozonu

Ozonator to urządzenie działające na bazie wydzielającego się ozonu, czyli gazu o silnych właściwościach antyseptycznych. Gaz natychmiast wchodzi w interakcje z różnego rodzaju cząsteczkami znajdującymi się w powietrzu i na meblach czy przedmiotach w domu. W trakcie tego procesu dochodzi do niszczenia bakterii, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach w domu, tym samym pozostawiając czyste i świeże powietrze. Generator ozonu zatem świetnie sprawdzi się w każdym domu, w którym mieszkają zwierzaki.  

Regularne sprzątanie i wietrzenie mieszkania 

Właściciele zwierzaków domowych powinni zwrócić szczególną uwagę na miejsca, gdzie ich pupile spędzają najwięcej czasu, np.: na legowiska, dywany, wykładziny i czyścić je regularnie. Mieszkania i domy, w których mieszkają czworonogi, warto również często wietrzyć. Świeże powietrze, dostające się do wnętrza pomieszczeń mieszkalnych, szybko i naturalnie pozbywa się unoszących się nieprzyjemnych zapachów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here