Kiedy zdecydować się na nici PDO?

0
3923

Zmarszczki i inne niedoskonałości będące wynikiem starzenia się skóry spędzają sen z powiek wielu pań. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna daje szereg możliwości pod względem poprawy wyglądu.  Istnieje wiele bezpiecznych metod na szybkie ujędrnienie skóry a jednym z nich są nici PDO.

Czym są nici liftingujące PDO?

Nici PDO to koreański wynalazek mający postać silnych,syntetycznych włókien, rozpuszczalnych w skórze. Składają się z jednego lub dwóch skręconych włókien i posiadają bardzo korzystne właściwości w pod względem poprawy kondycji skóry.  Wykonane z substancji zwanej polidioksonanem są bezpieczne i ostatecznie wchłaniane przez organizm. Ich struktura jest jednolita, dzięki czemu bez problemu przechodzą przez tkanki, nie uszkadzając struktur skórnych.

Jak wygląda zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Koncepcja zabiegu opiera się na wstrzyknięciu pod skórę nici liftingujących za pomocą bardzo cienkich igieł. Ich ilość zależy od tego, jaki obszar ciała poddawany jest regeneracji. Możemy mieć do czynienia z pojedynczymi wkłuciami lub utworzeniem całej siatki nici. Metoda to powoduje, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Organizm otacza nici tkanką włóknistą, co prowadzi do  intensywnej produkcji kolagenu i efektu wyraźnie odmłodzonej skóry.

Nici liftingujące PDO mogą być stosowane na całym ciele. Najlepiej sprawdzają się w przypadku wygładzania zarówno poziomych, jak i pionowych zmarszczek na twarzy. Doskonale radzą sobie z opadającymi policzki i obszarami pod dolną szczęką. Wyraźnie podnoszą kontur twarzy i likwidują tzw. worki pod oczami. Często są również wykorzystywane do usuwania fałd na szyi i dekolcie, ujędrniania piersi, czy tuszowania rozstępów widocznych na różnych partiach ciała.

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku, jednak najczęściej decydują się na niego panie po 40 roku życia, kiedy procesy starzenia stają się coraz bardziej widoczne i dokuczliwe. Nie wymaga specjalnego przygotowania a pierwsze efekty są widoczne już 2 tygodnie po jego wykonaniu. W czasie zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, a cała procedura trwa około godzinę.

Efekty i zalecenia pozabiegowe

Zabiegi wykorzystujące nici PDO są bardzo skuteczne i dają trwałe efekty. Zbudowane są z bezpiecznego materiału, który ulega całkowitej degradacji w przeciągu 12 miesięcy od aplikacji. Główne zalety tej metody to przede wszystkim:

  • poprawa struktury, gęstości i elastyczności skóry
  • uniesienie konturów twarzy
  • redukcja zmarszczek głębokich
  • widoczne efekt liftingu
  • możliwość zastosowania na całym ciele

Zabiegowi można poddawać się przez cały rok, co jest bardzo dobrą informacją dla fanów słońca. Promieniowanie słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem do podania nici. Na konsultacji lekarskiej przeprowadzany jest wywiad, w czasie którego wyklucza się choroby uniemożliwiające wykonanie zabiegu takie jak zaburzenia krzepliwości krwi, otwarte rany, czy choroby skórne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here