Licówki – sposób na piękny uśmiech w jeden dzień

0
2185
Licówki - sposób na piękny uśmiech w jeden dzień

Istota higieny jamy ustnej jest nam wpajana już od najmłodszych lat. Przekonali się o tym ci, którzy już przed 10 rokiem życia zostali stałymi bywalcami gabinetów stomatologicznych. Wywołuje to pewnego rodzaju traumę, która dobitnie pokazuje, że jeśli nie myje się zębów, to czeka nas borowanie. W wieku starszym, gdy mamy zdrowe zęby stałe tym szczególniej należy o nie dbać. Jeśli to zaniedbamy może nas czekać nawet leczenie kanałowe, bądź co gorsza- niełatwa ekstrakcja. Poza zdrowym uzębieniem istotny jest jego wygląd. Pragniemy, aby nasze zęby były białe i proste. Stomatolodzy wychodzą z działaniami, które pomagają nam to osiągnąć. Mamy do wyboru różnego typu metody prostowania zębów i tyle samo technik ich wybielania. Jest to jednak żmudna praca wymagająca czasu i cierpliwości. Co, jeśli zależy nam na natychmiastowym efekcie?

Licówki

Licówki, to mówiąc prosto, dopasowane nakładki na zęby, które przyklejone do stałego zęba mogą go wymodelować i być w wybranym przez pacjenta i lekarza kolorze. Wydaje się to być metoda wymarzona. Nakładki dobiera się do kształtu zęba oryginalnego i tworząc nowy ząb jesteśmy w stanie ustawić jego kształt, wielkość i kolor tak, aby uśmiech był bez skazy, prosty i promienny.

Licówki kompozytowe

Jeśli zależy nam na natychmiastowej zmianie naszego uśmiechu, gabinety stomatologiczne oferują zabieg przyklejenia licówek kompozytowych. Są one tworzone z kompozytu- czyli materiału, który normalnie jest stosowany przy wypełnianiu ubytków. Należy wybrać zęby, które są najbardziej widoczne i to właśnie na nich tworzy się nowy kształt zęba i dobiera jego kolor.

Licówki porcelanowe

Drugi rodzaj licówek jest stworzony z porcelany. Jest to materiał o wiele bardziej trwały od zwykłego kompozytu i daje bardziej spektakularny efekt. Porcelana jest tworzywem, który najlepiej imituje wygląd naturalnego zęba. Założenie takich licówek nie odbywa się od razu. Potrzebne jest zrobienie odpowiednich wycisków i precyzyjny dobór koloru. Dodatkowo, zanim pacjent definitywnie zdecyduje się na przyklejenie licówek dostaje specjalne nakładki, które imitują jego przyszłe zęby. W czasie produkcji porcelany można przyzwyczaić się do nowego uśmiechu i ostatecznie wybrać kolor tak, aby był jak najbardziej naturalny i pasujący do całości wyglądu pacjenta, wyjaśnia specjalista z drparadowska.pl.

Wady i zalety licówek

Licówki kompozytowe do swoich zalet mogą zaliczyć szybkość wykonania- wystarczy jedna wizyta, aby wyjść z gabinetu zupełnie odmienionym. Produkcja licówek porcelanowych trwa nawet kilka tygodni, jednak efekt ich założenia jest większy porównując z licówkami kompozytowymi. Te pierwsze są mniej trwałe, bardziej podatne na ścieranie i mogą łatwiej się odkleić. Z kolei porcelana niezwykle trwale przylega do zęba, co uniemożliwia ich ewentualną wymianę np. gdy nie będzie odpowiadał nam ich kolor, lub kształt. Nosząc oba rodzaje licówek musimy o nie szczególnie dbać, aby nie zmieniły koloru, gdyż te materiały nie są podatne na wybielanie. W ów czas konieczne będzie wymienienie nakładek. Osoby zmagające się z bruksizmem nie klasyfikują się do noszenia licówek, gdyż jest większe prawdopodobieństwo ich odklejenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here