Męskie perfumy – jak rozpoznać zapach po kolorze flakonika?

0
1134
Męskie perfumy

Wybór perfum często przyprawia mężczyzn o zawrót głowy. My chcemy go ułatwić i mamy dla Ciebie pewien sprytny trick. Grupę zapachów możesz rozpoznać po… kolorze flakonika. Choć nie jest to reguła, od której nie ma wyjątku, to jednak w większości przypadków pozwoli Ci mocno zawęzić obszar poszukiwań. A więc zaczynajmy!

Flakon jako integralny element perfum

Producenci perfum przykładają ogromną wagę do pracy nad projektem flakonika. Mainstreamowym zapachom towarzyszą bardzo szczegółowo zaplanowane kampanie marketingowe, a design opakowania jest jednym z ich elementów. Wygląd flakonów ma oddawać charakter zapachu, który znajduje się w środku. Tym, co mocna nasuwa nam pewne skojarzenia, są właśnie kolory. Dlatego po kolorze flakonu z dużą dozą prawdopodobieństwa można rozpoznać, jaki zapach kryje się wewnątrz. Nie jest to reguła bez wyjątku, zdecydowanie rzadziej sprawdzi się w przypadku perfum niszowych. Nieco inne reguły rządzą również zapachami dla kobiet – próbki perfum damskich należy dobierać według innego klucza.

Flakoniki przezroczyste / srebrne

W takich opakowaniach najczęściej zamknięte są zapachy określane mianem sportowych – świeże lekkie, orzeźwiające, niezobowiązujące. Świetnie sprawdzają się w cieplejsze dni, idealne do przestrzeni miejskiej. Często pachną cytrusami, wyczuwalne są w nich też lekkie nuty drzewne, takie jak cedr. Jeśli jesteś młodym, pełnym energii mężczyzną, z pewnością w tej grupie zapachów znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Flakoniki błękitne

Tutaj skojarzenie jest jasne – morze. W błękitnych lub turkusowych flakonach zamknięte są zapachy morskie, świeże, orzeźwiające bardzo lekkie, a także sprawiające wrażenie chłodnych. To obowiązkowa pozycja dla każdego mężczyzny na porę letnią. Mogą pachnieć wodą morską, cytrusami, bazylią i innymi lekkimi przyprawami.

Flakoniki czerwone

Tutaj wchodzimy w zupełnie inne rodziny zapachów. Perfumy męskie zamknięte w czerwonych flakonikach to zapachy ostre, orientalne, w których dominują przyprawy, takie jak imbir czy kardamon. Dla osób, które nie są przyzwyczajone do ciężkich zapachów, mogą wydawać się duszące, dlatego na początku przygody z cięższymi zapachami warto postawić na próbki perfum męskich i przekonać się do tej rodziny.

Czarne flakoniki

Czerń to elegancja i właśnie do eleganckich możemy zaliczyć perfumy zamknięte w czarnych flakonikach. Zapachy są ciepłe, pieprzne, raczej ciężkie, pojawiają się w nich również nuty drzewne. Zwykle są bardzo zmysłowe i owiewają nutką tajemniczości. Świetnie sprawdzają się w chłodniejsze dni oraz przy oficjalnych okazjach, kiedy należy ubrać się elegancko. Stąd też każdy mężczyzna powinien mieć w domu przynajmniej jeden flakonik perfum z tej rodziny zapachów.

Flakoniki pomarańczowe i żółte

Tutaj mamy do czynienia ze świeżymi zapachami, w których dominują nuty kwiatowe i owocowe. Są słodkie, ale lekkie. Możemy powiedzieć o nich, że chyba najbliżej im do uniwersalnych zapachów, które mogą dobrze sprawdzić się przy różnych okazjach i zróżnicowanej aurze. Jeśli nie chcesz mieć w swojej kolekcji kilku flakoników perfum na różne okazje, z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz swój zapach właśnie w tej grupie.

Znajdź swój zapach bez większych problemów

Teraz wiesz już, jak zawęzić zakres poszukiwań odpowiednich perfum. Wiele męskich perfum z różnych rodzin zapachowych znajdziesz w perfumerii https://zapachnisci.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here