Podkład w sztyfcie idealny dla osób zabieganych

0
2203
Podkład w sztyfcie idealny dla osób zabieganych

W dniu dzisiejszym mamy bogatą ofertę podkładów na tynku kosmetyków kolorowych. Do wyboru mamy m.in., podkład płynny, podkład kompaktowy, czy chociażby podkład w sztyfcie. Podkłady często stosuje się wraz z z bazą pod makijaż, z korektorem oraz z pudrem, jednak coraz częściej właściwości nowoczesnych podkładów sprawiają, że są one stosowane samodzielnie.
Podkład służy nadaniu skórze matowego wyglądu, maskowaniu drobnych niedoskonałości, a także nadaniu skórze jednolitego kolorytu. Zawsze jednak przy wyborze podkładu musimy kierować się indywidualnymi właściwościami naszej cery. Do cery suchej zalecany jest podkład nawilżający, natomiast podkład matujący będzie ratunkiem dla skóry tłustej lub mieszanej.
Podkład bez względu na opakowanie, a więc, i podkład w sztyfcie, musi być odpowiedni do naszej karnacji. Podkłady ciemniejsze są przeznaczone do ciemnej cery, natomiast cera jasna wymaga już podkładu jaśniejszego. Kolory ciemniejsze możemy wybrać jeżeli chcemy uzyskać efekt opalenizny. Dobrym rozwiązaniem jest wybrać podkład w sztyfcie transparentny. Dostosuje się on kolorem do koloru naszej skóry i makijaż będzie wyglądał bardzo naturalnie. Do takiego koloru podkładu użyjmy także pudru transparentnego, który pomoże w osiągnięciu efektu naturalnego.
Wybór podkładu zależy od tego gdzie i w jakich warunkach będziemy go używać. Jeżeli potrzebujemy podkładu do wykonania makijażu w domu, najlepiej jest zaopatrzyć się właśnie w podkład w sztyfcie. Używamy takiego podkładu za pomocą pędzla specjalnego przeznaczonego do rozprowadzenia podkładu lub robimy na twarzy w różnych miejscach podkładem i rozprowadzamy go palcami. Najważniejsza zasada, nie dotykać podkład w sztyfcie rękami, gdyż bakterie trafią do podkładu i może on szybko stracić swoją przydatność do użycia. Po użyciu podkładu należy umyć ręce lub pędzel. Pędzel pozostawiamy do suszenia w wygodnym miejscu. Jeżeli planujemy zakup podkładu, który będziemy używać poza domem, wybierzmy podkład kompaktowy. Producenci zazwyczaj dołączają do takiego opakowania specjalną gąbkę, która służy do rozprowadzania podkładu. Dobrym rozwiązaniem jest nabyć zarówno podkład w sztyfcie, jak i podkład kompaktowy i używać ich przy odpowiednich okazjach.
Wybierając podkład, kierujmy się następującą zasadą – kosmetyk powinien ton w ton być dobrany do naszej karnacji. Podkład w sztyfcie powinien być użyty nie tylko na twarz, ale również na szyję, gdyż nie powinno być granicy na linii podbródka, świadczącej o tym, że szyja pozostaje nietknięta podkładem. Podobnie jak przy wyborze koloru farby do włosów, wybierając podkład w sztyfcie pamiętajmy, że ciemne kolory wpływają na to, że wyglądamy starzej, a kolory jasne powodują, że optycznie wyglądamy młodziej.
Przed zakupem kosmetyku należy go przetestować, żeby się nie okazało dany podkład w sztyfcie, nie zważając na wysoką cenę, będzie dla nas nieodpowiedni. Może to wyrażać się w czerwienieniu się skóry, jej swędzeniu lub łuszczeniu się. Obecnie większość drogerii lub sklepów z perfumami, które prowadzą sprzedaż kosmetyków, oferują próbki wszystkich kosmetyków. Jednak podkład w sztyfcie może zostać przetestowany tylko w sklepie. Brak jest próbek tego kosmetyku w sztyfcie.
Najlepiej, więc, wypróbować go w sklepie, rozprowadzając go na oczyszczonej do makijażu cerze. Możemy poprosić doświadczoną ekspedientkę o pomoc w wyborze koloru oraz marki podkładu. Konsultantka, za pomocą specjalnego pędzelka do podkładu lub przy pomocy gąbki, rozprowadzi podkład w sztyfcie na naszej cerze, omawiając szczegółowo jednocześnie jego skład oraz właściwości. Ich wiedza na temat kosmetyków jest rozległa.
Warto dodać, że na rynku są dostępne podkłady lecznicze, które wpływają pozytywne na stan cery mieszanej lub trądzikowej. Taki podkład w sztyfcie
wysusza cerę oraz działa na nią antyseptycznie przez cały dzień. Sprawia to, że podkład w sztyfcie stał się kosmetykiem popularnym wśród młodych dziewczyn, które borykają się z trądzikiem młodzieńczym.
Na pewno każda kobieta znajdzie swój podkład nawilżający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here