prostownica z jonizacją

0
1629
prostownica z jonizacją

Wysoka temperatura ma niekorzystny wpływ na włosy, jednakże nie znaczy to, iż musimy rezygnować z prostownicy. Starczy sięgnąć po właściwy sprzęt, i do tego przestrzegać paru praktycznych reguł. Ostatnio mnóstwo słyszy się o suszarkach oraz prostownicach do włosów, jakie mają funkcję jonizacji.

Na czym polega jonizacja?
Prostownica z jonizacją po podgrzaniu tworzy jony ujemne, jakie spowodują, iż Twoje włosy staną się gładsze, będą wyglądały zdrowiej oraz przestaną się elektryzować. Na pewno zastanawiasz się, jak to możliwe. Rzecz w tym, iż tworzone przez prostownicę jony czynnie oddziałują na strukturę prostowanych włosów, efektywnie zamykając ich łuski. Rezultat zobaczysz zaraz po pierwszym wykorzystaniu – włosy będą znacznie wyrównane, do tego mniej wrażliwe na uszkodzenia.

Prostownica parowa z jonizacją – praktyczne funkcje
Wybrane prostownice są zaopatrzone w specjalne funkcje, jakie pomogą nam w samodzielnej stylizacji włosów. Jedną z nich jest jonizacja, więc wydzielanie jonów ujemnych na wielkości płytek prostownicy, dzięki czemu łuski w budowie włosa zostają zamknięte. Sprawia to, iż włosy stają się wygładzone oraz nie elektryzują się. Prostownice z funkcją jonizacji są zwłaszcza przydatne nie jedynie dla pań z łatwo elektryzującymi się włosami, lecz także z włosami malowanymi. Dzięki domknięciu łusek włosa, odcień utrzymuje się dłużej. Kolejnym sposobem na zabezpieczenie włosów przed uszkodzeniem jest para hydrologiczna, jaka ponadto nawadnia włosy podczas prostowania. Właśnie w takim celu powstały prostownice parowe – zazwyczaj mają one także funkcję jonizacji, dzięki czemu efektywnie zabezpieczają oraz układają następne pasma włosów. Pamiętajmy, aby prostownicę stosować do prostowania suchych włosów, o ile wytwórca nie załączył widocznej informacji, iż produkt może służyć do prostowania włosów na mokro. Wybrane narzędzia pozwolą na skorzystanie z trybu prostowania na mokro, i dzięki właściwej wentylacji zabezpieczają włosy przed uszkodzeniem. Prostownice parowe są zwykle droższe od tychże klasycznych, należałoby jednakże w nią zainwestować, gdy zależy nam na zadbanych włosach, jakim nie zaszkodzi chociażby wysoka temperatura. Wybrane typy zaopatrzone są także w wyłącznik bezpieczeństwa, i również elementy oddziałujące na wygodę stosowanie takie jak zintegrowany grzebień lub ruchomy kabel.

Jakie rezultaty zapewnia jonizacja?
Wykorzystywanie artykułów, jakie mają funkcję jonizacji, niewątpliwie usprawnia kondycję włosów oraz zapewnia multum niesamowitych rezultatów. Sprzęty zawierające taką funkcję przede wszystkim powodują, iż łuski włosów się zamykają, dzięki czemu są one błyszczące oraz nie tracą zwilżenia. Zawsze pod wpływem wysokiej temperatury włosy puszą się, stają się matowe, natomiast końcówki niezwykle łatwo się rozdwajają. Jonizacja wygładza je oraz usprawnia ich sprężystość. Dzięki temu mechanizmowi fryzura nie elektryzuje się, włosy są zdrowe oraz dobrze wypielęgnowane. Co więcej, puszące się kosmyki plączą się oraz trudno je rozczesać – po wykorzystaniu artykułów z jonizacją te wszelkie kłopoty znikną. Włosy po jonizacji nie zbijają się w strąki oraz nie łamią.

Czy prostownica z jonizacją jest bezpieczna?
Na pewno nieraz słyszałaś, iż zbyt częste używanie prostownicy zrujnuje Twoje włosy. Czy tak jest rzeczywiście? Czy specjalna prostownica z jonizacją może być niebezpieczna? Gdy jedynie zaopatrzysz się w prawdziwie specjalistyczny sprzęt fryzjerski oraz będziesz go stosować zgodnie ze wskazaniami, możesz być pewna, iż prostownica nie zniszczy Twoich włosów. Nie musisz się obawiać, iż prostownica fryzjerska negatywnie wpłynie na kondycje Twoich włosów. Wręcz odwrotnie – jonizacja spowoduje, iż Twoje włosy będą o wiele gładsze oraz przestaną się elektryzować. Gdy tylko wybierzesz specjalistyczny sprzęt do stylizacji włosów, możesz być pewna, iż Twoje włosy nie będą wymagały żadnych specjalnych, fachowych zabiegów stymulujących, gdyż będziemy mogli sami zadbać o własne włosy. Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że naprawdę warto zdecydować się na prostownicę z funkcją jonizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here