Prostownice do włosów

0
2220
Jak nie postarzyć się makijażem?

Wiele kobiet marzy o idealnie prostych włosach. Mało z nas, faktycznie może się pochwalić naturalnie prostymi włosami. Oprócz tego, żeby były proste, pragniemy jednocześnie, aby były gładkie i błyszczące. Taki efekt możemy osiągnąć, za pomocą bardzo dobrej i odpowiedniej dla nas prostownicy.
Dobre prostownice, jakie to są?
Na pewno takie, które posiadają ceramiczne płytki, a nawet takie, które są pokryte turmalinem. To nie powinno być problemem, ponieważ większość dostępnych na rynku prostownic, posiada płytki ceramiczne. Dzięki temu, nasze włosy będą gładkie i prostownica nie będzie nam ich wyrywać. Warto zainwestować pieniążki w taką, która te płytki będzie miała zaokrąglone, dzięki temu włosy będą idealnie gładkie i proste na całej ich długości. Musimy też pamiętać, aby kabel był wystarczająco długi i obrotowy, gdyż to umożliwi nam swobodne używanie prostownicy. Dobra prostownica musi mieć regulacje temperatury, najlepiej aby jej maksymalna wartość sięgała do 220 stopni C. Jeśli nasze włosy są w gorszej kondycji lub się elektryzują, to warto sięgnąć po prostownicę z jonizatorem, jego ujemne jony, zamykają łuski włosa i sprawiają, że włosy są gładkie. Możemy się także rozglądnąć za prostownicą, która prostuje włosy na mokro, jest to bardzo fajne rozwiązanie, np. rano, gdy bardzo się śpieszymy. Warto również zwrócić uwagę, jaki jest czas nagrzewania się prostownicy. Niektóre modele dostępne na rynku, nagrzewają się już w 15 sekund. Najnowsze prostownice są zaopatrzone w system aplikacji pary, który nawilża włókno włosa. Jest to bardzo dobra opcja dla Pań z włosami w nie najlepszej formie, gdzie włosy są suche, łamliwe i po prostu zniszczone. Także możemy wybrać prostownicę, zaopatrzoną w gadżet, który rozpoznaje w jakim stanie są nasze włosy, czy są w dobrej czy złej kondycji. Możemy też postawić na kupno prostownicy i lokówki w jednym. Taka prostownica ma po prostu właściwy, opływowy kształt, dzięki czemu może pełnić funkcje także lokówki. Warto też poszukać takiej prostownicy, która sama nam dobiera wysokość temperatury, w zależności od tego, w jakim stanie są nasze włosy, taka prostownica zadba o to, aby nasze włosy nie straciły nawilżenia. Kupując prostownicę, zwróćmy również uwagę na kształt płytek. Najlepsze są długie i podłużne, łatwiej się wtedy prostuje włosy, gdyż nie trzeba prostować włosów pasmami. Niektóre prostownice, posiadają specjalny grzebyk do rozczesywania włosów. Wiele specjalnych prostownic jest wyposażonych w system antybakteryjny, który pomaga zachować higieniczną czystość urządzenia. Taka prostownica, bardzo dobrze nada się do salonów fryzjerskich.
Jak widać do wyboru mamy ogrom różnych prostownic dostępnych na rynku. Kupując prostownicę, przede wszystkim kierujmy się tym, aby była ona odpowiednia dla nas i naszych włosów. Aby prostownica była idealnie dobrana dla nas, kierujmy się rodzajem płytek.
Płytki teflonowe- chronią przed wysoką temperaturą i zapobiegają przywieraniu włosów do płytek. Ich minusem jest to, że powłoka się szybko nagrzewa i nie jest odporna na zarysowania, przez co szybko się zużywa.
Płytki ceramiczne- te płytki nagrzewają się równomierne, przez co przypalenie włosów jest minimalne. Ich powłoka jest śliska, więc włosy się łatwo prostuje i są gładkie.
Płytki tytanowe- są bardzo odporne, wytrwałe na zarysowania i uszkodzenia. Bardzo dobrze sprawdzą się przy włosach grubych, gdyż idealnie wygładzają włosy.
Płytki diamentowe- jest to jedna z najnowszych technologii. Idealna dla włosów grubych, niesfornych, ciężkich do ułożenia. Daje gwarancję idealnie gładkich i prostych włosów.
Płytki lustrzane- ich ogromną zaletą jest to, że dodają włosom blasku, także dają efekt gładkich i wygładzonych włosów.
Płytki turmalinowe- takie płytki, wytwarzają jony ujemne, które powodują zamknięcie się łuski włosa, chronią włosy przed zniszczeniem i elektryzowaniem się.
Rodzajów prostownic jest tyle, że każda z Pań znajdzie odpowiednią dla siebie i uzyska gładkie, proste i błyszczące się włosy. Oczywiście każdy rodzaj prostownicy, będzie się różnił cenowo, ale niekiedy jesteśmy w stanie wiele zapłacić, aby uzyskać efekt, który nas zadowoli i spełni nasze marzenie o prostych włosach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here