Zniszczone włosy wymagają uwagi

0
2103
Zniszczone włosy wymagają uwagi

Zniszczone włosy to problem wielu osób, które każdego dnia narażają swoje fryzury na wiele zabiegów, a te niekoniecznie korzystnie wpływają na ich wygląd. Jest jednak całe mnóstwo sposobów na to, żeby sobie pomóc i zadbać o swój wygląd, a to na pewno przełoży się na nasze samopoczucie.

Przede wszystkim regularnie nawilżaj
Niestety każdego dnia nasze włosy są poddawane wielu różnym zabiegom, mnóstwo kobiet codziennie myje je suszy, a to już jest dla nich duże obciążenie. Zniszczone włosy nie powinny być myte każdego dnia, więc jeżeli mamy tylko ku temu sposobność to zrezygnujmy z tego codziennego rytuału. Tym bardziej jeżeli akurat danego dnia nigdzie się nie wybieramy i nie mamy żadnych konkretnych planów i to warto po prostu dać im odpocząć i możliwość przetłuszczenia się. Jest to naturalny proces, którego nie trzeba stale hamować, a jeżeli już musimy je umyć, bo nie da nam to spokoju to przecież nie musimy za każdym razem traktować ich suszarką, a tym bardziej lokówką czy prostownicą. Wszystkie te trzy urządzenia bardzo je przesuszają i sprawiają, że rozdwajają się końcówki. W takim wypadku powinno się je jak najwięcej i jak najczęściej nawilżać, żeby trzymały dobrą formę. To właśnie nawilżenie często jest kluczem do sukcesu i wcale nie jest tak trudno przywrócić im prawidłowy i zdrowy wygląd. Oczywiście w sklepach jest cale mnóstwo odżywek i masek, które można stosować, ale nie brakuje też domowych metod, które są równie dobre, o ile nawet nie lepsze, a na pewno tańsze. Kiedy nie chce nam się za dużo kombinować rzeczywiście najprostszym wyjściem będzie iść do drogerii, a nawet lepiej do apteki, gdzie panie ekspedientki czy też farmaceutki doradzą w wyborze odpowiedniego preparatu do rodzaju naszych włosów. Przed decyzją warto jednak nieco poczytać, aby zaznajomić się z tematem i nie dać sobie wcisnąć pierwszej lepszej maski, którą znamy na przykład z reklam. Niekoniecznie muszą być one najlepsze. Sprawdźmy więc skład takiego kosmetyku, czy nie zawiera niepotrzebnych substancji chemicznych, które może nawet na jakieś bolączki pomagają, ale za to mogą szkodzić na coś zupełnie innego.

W domu też można o nie zadbać
Dla tych kobiet, które mają bardzo zniszczone włosy jest też wiele przepisów na domowe maski i nawilżanie, przywracające blask i kondycję włosów. Bardzo często takie specyfiki oparte są chociażby na żółtku jaja kurzego, a ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się taki zabieg jak olejowanie włosów. Trzeba tylko znaleźć taki olej, który będzie odpowiedni do naszych włosów, a jego stosowanie jest zazwyczaj bardzo proste. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby olej kokosowy, który można stosować właściwie do każdego rodzaju włosów, może poza tymi bardzo przetłuszczającymi się. Taki olej kokosowy wystarczy jedynie nałożyć na zwilżone włosy, bardzo dokładnie i powoli, na całej ich długości, tak aby nie pominąć końcówek, które zwykle są rozdwojone i najbardziej przesuszone. Można przy tym wykonać też masaż głowy, dzięki czemu pobudzimy cebulki, a to również ma duży wpływ na stan włosów.Tak natłuszczone zniszczone włosy należy owinąć w ręcznik, jak najszczelniej, można jeszcze dodatkowo nałożyć na to wszystko folię, żeby nic nam nie wyciekało. W takim turbanie można spokojnie położyć się spać, ponieważ wówczas włosy będą miały bardzo dużo czasu, żeby odpowiednio się nawilżyć. Rano wystarczy umyć głowę, oczywiście należy zrobić to bardzo dokładnie, żeby później włosy nam się za szybko nie przetłuściły. Zniszczone włosy warto też przyciąć,żeby fryzura nieco odzyskała swój kształt i lepiej się układała. Jeżeli nasze zniszczone włosy są w naprawdę kiepskim stanie to można udać się do salonu fryzjerskiego na profesjonalnej zabiegi, które dobierze nam fachowa obsługa i wykona za nas całą pracę. Nie są to wcale drogie zabiegi, chociaż wszystko zależeć będzie od tego na jakie usługi się zdecydujemy. Zniszczone włosy trzeba jednak doprowadzić do porządnego stanu, inaczej ich zła kondycja będzie się stale pogarszała, zaczną wypadać i wówczas może być już za późno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here