Nie tylko dla pań, ale także dla wielu mężczyzn utrata włosów to powód kompleksów natury estetycznej. Problem łysienia dotyka już dwudziestolatków. Krótkie fryzury i ogolenie głowy nie pomagają w ukryciu dolegliwości. W starszym wieku oprócz łysienia często pojawia się także problem blizn na odsłoniętej skórze głowy. Na przeszczep włosów z różnych względów decydują się nieliczni. Skuteczną metodą ukrycia łysienia i zagęszczenia czupryny jest mikropigmentacja włosów.
Innowacyjna metoda mikropigmentacji włosów cieszy się na polskim rynku rosnącą popularnością. Zabieg wykonywany jest w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Metoda polega na wprowadzeniu do naskórka odpowiednio dobranego pigmentu. W efekcie już po pierwszym zabiegu uzyskuje się imitację naturalnie wyglądających krótko ostrzyżonych włosów lub – dla osób z cienkimi dłuższymi włosami -efekt zagęszczenia fryzury.
Co warto wiedzieć o zabiegu
Mikropigmentacja włosów nazywana bywa również mikropigmentacją skóry głowy lub tatuażem medycznym. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a jego koszt jest uzależniony od rodzaju i stopnia dolegliwości. Najlepsze efekty przynosi wykonanie około 3 serii. Ceny należą do przystępnych, natomiast efekty można korygować. Dla każdego pacjenta w gabinecie indywidualnie zostaje dobrany kolor pigmentu i określona głębokość jego wprowadzenia w skórę głowy, co umożliwia uzyskanie naturalnej fryzury.
Jak długo utrzymują się efekty
Czas utrzymania się efektów zabiegu zależy od trwałości pigmentu. Wynosi nawet kilka lat, jednak jest to kwestia indywidualna dla każdego pacjenta. U osób starszych okres ten będzie krótszy. Na trwałość pigmentu mają też wpływ m.in.: zażywane leki, rodzaj i fototyp skóry czy czas regeneracji naskórka.
Jakie są skutki uboczne
Mikropigmentacja włosów jest w pełni bezpieczna. Nie podrażania skóry głowy. Zabieg nie szkodzi też cebulkom włosów. Nie należy się też obawiać zmian koloru pigmentu, który po dłuższym czasie zanika. Przeprowadzenie zabiegu nie przeszkadza także późniejszej decyzji o ewentualnym przeszczepie włosów.
Korekta kształtu kamuflażu
Kształt uzyskanej fryzury można korygować. Niektóre gabinety udzielają rocznej gwarancji, podczas której można uzupełniać pigmentowanie. Jeżeli nie będziemy do końca zadowoleni z uzyskanej linii kamuflażu np. na skroniach, możemy ją też w każdej chwili skorygować w ramach gwarancji.
Które partie głowy poddaje się zabiegowi
Metodę mikropigmenatcji można zastosować na całej głowie lub miejscowo. Nie ma tu żadnych przeciwwskazań. To nie tylko sposób na ukrycie skutków wypadania włosów, ale także miejsc pokrytych bliznami, np. pooperacyjnymi.