Kanapki z lodami czekoladowymi dla dzieci i ich rodziców

Kanapki z lodami czekoladowymi dla dzieci i ich rodziców

Kiedy Twoje dzieci w sklepie proszą o kupno lodowej kanapki pełnej oleju palmowego i cukru oraz innych „zapychaczy” bądź „podkręcaczy” smaku, a Ty chcesz je uszczęśliwić odrobinę zdrowszą wersją takiego deseru – koniecznie wypróbuj przepis na domowe kanapki z lodami czekoladowymi. Niebo w gębie. Dzieciaki będą zachwycone!

Przepis nie jest skomplikowany. Jedyne co musicie zrobić to kupić litrowe lody czekoladowe Bracia Koral – Lody jak Dawniej, a następnie upiec ekstremalnie czekoladowe ciastka. Będą pełne smaku, mięciutkie, ale kruche, a wy macie gwarancję tego, co znajduje się w środku. No to zaczynamy. Podwijaj rękawy, wskakuj w fartuch i pieczemy!

Do przygotowania deseru potrzebujecie:

• pół szklanki oleju
  • 3/4 szklanki brązowego cukru, jeśli chcecie zdrowszą wersje może być ksylitol bądź erytrytol
  • Jedno jajko
  • Szklanka mąki
  • 1/3 szklanki gorzkiego kakao
  • Pół łyżeczki sody
  • Odrobina soli
  • Opcjonalnie możecie wykorzystać około 2 łyżek mleka
  • Lody czekoladowe Bracia Koral – Lody jak Dawniej (jeśli lubicie inne, też będą w porządku, ale najlepiej postawcie na lody waniliowe lub lody śmietankowe – będą pasować zdecydowanie bardziej niż np. lody mango)

Pieczenie ciasteczek – przechodzimy do roboty:

Na początek przygotujcie naczynie i połączcie w nim olej, jajko i wybrane przez Was słodzidło. Następnie dodajcie kolejno mąkę, kakao, sól i sodę. Mieszajcie ciasto łyżką. Powinno być gęste i spokojnie pozwalać się formować rękoma. Jeśli będzie zbyt suche, wtedy opcjonalnie dolejcie wspomnianego mleka. 2-3 łyżki absolutnie wystarczą. Z masy zróbcie kuleczki, rozmiarem przypominające orzech włoski. Rozłóżcie je na blaszce i rozpłaszczcie. Pieczcie około 10-12 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni Celsjusza. Z takiej porcji wyjdzie Wam około 14 większych ciastek.

lody

Lody czekoladowe idą w ruch

Kiedy ciastka ostygną zaczynamy zabawę. Przygotujcie sobie lody czekoladowe i ulubione posypki. Świetnie sprawdzą się orzechy włoskie, wiórki kokosowe, draże, posiekane pistacje czy chociażby płatki migdałów. Usiądźcie z dzieciakami przy stole i wcinajcie. Na jedno ciastko nałóżcie porcję lodów i przykryjcie je drugim ciastkiem. Obtaczajcie boki w dodatkach które uwielbiacie i cieszcie się wspólnym czasem. Smacznego!