Jak walczyć z cellulitem?

0
2430
Jak walczyć z cellulitem

Cellulit tłuszczowy jest wynikiem odkładania się tkanki tłuszczowej, w efekcie czego na skórze pojawia się pomarańczowa skórka. Istnieją jednak sposoby na radzenie sobie z cellulitem. Ich skuteczność jest uzależniona od indywidualnych cech organizmu, a także jakości stosowanych kosmetyków. Jednym ze sposobów jest stosowanie kremów antycellulitowych.

Na rynku można dostać bardzo wiele takich specyfików antycellulitowych. Warto jednak pamiętać o tym, że często są one w stanie zredukować widoczność cellulitu, a nie go trwale usunąć. Sprawdzają się one więc świetnie tylko w momencie, jeśli wspomagają samo leczenie cellulitu, a nie są jego głównym składnikiem. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się całkowite cellulitu jest stosowanie różnego rodzaju zabiegów do tego przeznaczonych.

Bardzo często wykonywanym zabiegiem i również stosunkowo niedrogim w zestawieniu z pozostałymi jest mezoterapia. W tym przypadku w miejsca występowania cellulitu wstrzykuje się specjalistyczne substancje, które poprawiają krążenie lub przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Mogą nimi być kofeina, rutyna czy wyciąg z karczocha, a także inne, które posiadają podobne właściwości.

Warto pamiętać o tym, że skórka pomarańczowa jest warstwą tłuszczu. W tym przypadku konieczne jest wykonanie aż sześciu zabiegów, chyba że cellulit nie jest jeszcze zaawansowany. Pierwsze cztery należy wykonywać z zachowaniem tygodniowego odstępu. Z kolei dwa pozostałe powinny być wykonywane w odstępie czterech tygodniu. Dzięki mezoterapii usuwanie cellulitu przebiega skutecznie i bezboleśnie.

Zazwyczaj po wykonaniu tych wszystkich zabiegów, skórka pomarańczowa znika samoistnie. W gorszych przypadkach dzięki wykonywanym zabiegom redukuje się widoczność skórki pomarańczowej. Oczywiście zabieg może przynieść spore efekty, jeśli jest połączony z dietom i wykonywaniem ćwiczeń fizycznych. Nawet jeśli skórka pomarańczowa zniknie, to aby utrzymać ładny wygląd skóry, konieczne jest stosowanie się do odpowiedniej diety i wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSposoby na wypadanie włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here