Sposoby na wypadanie włosów

0
1868
Sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to jeden z koszmarów i mężczyzn, i kobiet. Dla przedstawicielek płci pięknej włosy są wizytówką ich urody. Powinny być – według nich – zdrowe, lśniące, sprężyste, grube. Powinno ich być dużo i rosnąć gęsto. Oprócz twarzy to pierwsze, co widzą mężczyźni w kobiecie. Dlatego pierwsze wrażenie wywołuje się także odpowiednią fryzurą. A już niestety wiele badań z dziedziny psychologii udowodniło nam tę prawdę, przed którą się broniliśmy, bo bywa okrutna dla nas – że pierwsze wrażenie ma decydujące znaczenie dla tego, jak nas oceniają inni.

Nie można jednak liczyć na pozytywne pierwsze wrażanie, jeśli włosy są słabej kondycji, bez połysku, klapnięte, skołtunione. A przede wszystkim gdy włosów tych jest mało. Z małej ilości włosów nawet najbardziej znająca się na fryzjerstwie i mająca świetny gust stylizacyjny kobieta, nie będzie mogła zbytnio stworzyć oszałamiającej fryzury.

Jeszcze częściej z problemem wypadających włosów muszą mierzyć się mężczyźni. Jest to u nich związane nie tylko ze stanem zdrowia, ze stresem, którym są poddawani w prac, domu (akurat te elementy dotyczą chyba po równo obu płci). Przed wszystkim gubienie włosów i pogłębianie się zakoli przy przesuwanie linii wysokiego czoła – to problem mężczyzn z wysokim poziomem hormonu wybitnie męskiego. mowa o testosteronie. niestety ów zdrowy testosteron, który jest bardzo potrzebny w organizmie mężczyzny, bo odpowiada między innymi za jego męskie cechy wyglądu zewnętrznego, za jego płodność, zmienia się także czasami w tak zwany zły testosteron. I to właśnie ten zły testosteron odpowiada za wypadanie włosów typu męskiego – czyli androgeniczne wydanie włosów, jak nazywają je trycholodzy.

Kim są trycholodzy?

To lekarze dermatolodzy o specjalizacji, skupiającej się na włosach własnie. Oni to mogą powiedzieć najwięcej o tym , jak dbać o włosy, jak walczyć z ich nadmierną utrata, jak przywracać im zdrową kondycję, jakie leki brać, aby pomóc sobie w odzyskaniu gęstwiny na głowie, o ile to możliwe.

Kosmetyki do włosów to olbrzymi dział produkcji i sprzedaży kosmetyków. Tego rodzaju specyfiki zajmują w drogeriach, a nawet aptekach często kilka półek. Zdesperowani łysiejący są w stanie wypróbować prawie wszystkie produkty z tego rodzaju, byle tylko coś zadziałało i przywróciło im wcześniejszy wygląd człowieka o gęstej czuprynie.

Wśród kosmetyków o takim przeznaczeniu na pierwsze miejsce wysuwa się szampon do włosów wypadających. W szamponach o opisywanym przeznaczeniu często pojawia się skrzyp polny. To powszechnie rosnące zioło wykorzystywane jest szeroko w kosmetykach do włosów, gdyż roślina ta zawiera bardzo dużo krzemionki. Substancja ta to źródło krzemu, który dla włosów jest jednym z podstawowych budulców.

Innym ziołem wykorzystywanym w kosmetykach, nie tylko szamponie, do wypadających włosów, jest łopian. Z jego korzenia pozyskuje się wywar, który pomaga w pobudzeniu mieszków włosowych i poprawieniu ogólnego wyglądu włosów. Oczar wirginijski, wierzbownica – kolejne dwa zioła o właściwościach bardzo korzystnych dla włosów. Stosuje się je jednak głównie w kosmetykach dla włosów, gdyż na przykład wierzbownica reguluje tez sprawy związane z przerostem gruczołu krokowego. Takie działanie jednocześnie na prostatę i na wypadanie włosów charakteryzuje jeszcze inną roślinę pozyskiwaną dla celów kosmetycznych, ale i suplementacyjnych – palmę sabałową. Ten przedstawiciel świata flory wykorzystywany jest w lekach zapisywanych nawet przez urologów.

W kosmetykach wzmacniających włosy i przeciw ich wypadaniu używa się także szeregu naturalnych „pobudzaczy”, które mają zaktywizować skórę głowy, a szczególnie mieszki włosowe, do rozwoju, do obudzenia się i wypuszczenia nowego włosa. Do takich roślin należą korzeń imbiru, korzeń tataraku, papryczka chilli, cayenne, piri piri, czarny pieprz.

Szczególne znaczenie wydaje się mieć rącznik pospolity, z którego produkuje się olejek rycynowy. Stanowi on częsty dodatek różnych szamponów. Wykorzystuje się go także w odżywkach do rzęs i brwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here