Jak wybrać odżywkę w zależności od rodzaju włosów?

0
1350
odżywka

Dbałość o idealną formę i wygląd włosów nie jest prostym zadaniem. Wymaga konsekwencji, regularności i wyboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. W dzisiejszym artykule zajmiemy się omówieniem odżywek do włosów. To właśnie dzięki odżywce Twoje włosy mogą nabrać blasku i witalności. Podczas zakupu konkretnego kosmetyku należy bezwzględnie dobierać go do rodzaju włosów.

Wybór odżywki do włosów normalnych

Zaletą włosów normalnych jest fakt, że nie wymagają one specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Włosy normalne cechują się naturalnym blaskiem oraz gładką strukturą. Ponadto nie mają tendencji do przesuszania. Najlepszą metodą pielęgnacji włosów normalnych jest szampon i odżywka nawilżająca. Zadaniem odżywki jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności i podkreślenie naturalnego połysku włosów. Najlepszym wyborem dla włosów normalnych będą odżywki bez spłukiwania.

Wybór odżywki do włosów mieszanych

W odróżnieniu od normalnych włosy mieszane są dosyć problematyczne. Wynika to z ich dużej różnorodności. Włosy mieszane mają tendencje do przetłuszczania się u nasady. Jednocześnie sprawiają problem z powodu przesuszających się końcówek. Podczas wyboru kosmetyków do pielęgnacji musisz dobierać szampon pod kątem rodzaju skóry, a odżywkę pod kątem jakości włosa. Dla włosów mieszanych optymalnym wyborem będą kosmetyki o wysokim stopniu nawilżenia oraz mające właściwości regeneracyjne. Na suche końcówki najlepiej zastosować odżywki, kremy i olejki bez spłukiwania.

Wybór odżywki do włosów cienkich

Omawiając włosy cienkie, trzeba najpierw zaznaczyć, że dzielimy je na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są włosy cienkie i jednocześnie gęste. Drugi rodzaj to włosy rzadkie, delikatne i mające tendencje do łamania się. W przypadku drugiego rodzaju włosów zabiegi pielęgnacyjne powinny obejmować w pierwszej kolejności unormowanie stanu skóry głowy. W kolejnym etapie możesz skupić się na odżywieniu włosów. Pamiętaj, że cienkie włosy nie lubią być zbytnio obciążone. Wybierając odżywkę najlepiej postaw na preparat, który nawilży końcówki i doda fryzurze objętości. Do włosów cienkich nie należy stosować olejków i preparatów na bazie silikonu.

Wybór odżywki do włosów kręconych

Włosy kręcone mają skłonności do przesuszania, matowienia oraz puszenia. Jest to spowodowane wysoko porowatą strukturą włosa. Dlatego też włosy kręcone wymagają odpowiedniego nawilżenia. Dobrym pomysłem będzie także zastosowanie preparatu, który podkreśli elastyczność loków. Odżywka do włosów kręconych ma za zadanie wygładzenie i odżywienie oraz ma zapobiegać puszeniu się włosów. Dlatego przy zakupie odżywki do włosów kręconych warto postawić na preparaty z dodatkiem humektantów oraz protein.

Wybór odżywki do włosów suchych

Zadaniem odżywki do włosów suchych jest oczywiście ich optymalne nawilżenie. Oprócz tego warto zadbać o wzmocnienie struktury włosa. Przeważnie włosy suche są jednocześnie kręcone. Ze względu na specyficzną budowę są podatne na utratę połysku, elastyczności i gładkości. Dlatego w przypadku tego rodzaju włosów należy stosować odżywkę po każdym myciu.

Duży wybór odżywek do różnych rodzajów włosów znajdziesz na stronie https://jld.pl/. W sklepie internetowym marki Jean Louis David dostępny jest bogaty asortyment kosmetyków do pielęgnacji włosów oraz ciała dla kobiet i mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here