Jak zostać florystą? – Wymagania zawodowe do podjęcia pracy jako florysta

florystka

Taki profesji również można dojść do perfekcji, ale wymaga do odpowiedniego przygotowania. Wiedza, warsztat merytoryczny i praktyka są to trzy nieodłączne cechy, które podnoszą nasze szanse na rynku pracy oraz dadzą nam satysfakcję płynącą z wykonywania zawodu. W jaki sposób zostać profesjonalnym florystą? Czy szkoła posiada duże znaczenie w tym zawodzie? Dla kogo skierowany jest ten zawód? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/co-trzeba-zrobic-by-pracowac-jako-florysta-zawod-florysty/

Czy wybór szkoły ma znaczenie?

Oczywiście, że tak. Studium policealne na kierunku florysty Jest organizowany przez szkoły publiczne jak i podmioty prywatne. Przed takim wyborem powinniśmy jednak zainteresować się zapleczem technicznym, rano oraz nazwiskami wykładowców. Będzie to dobra poklepie do uzyskania wiedzy na temat florystyki. Chociaż nauka nie trwa długo, jest intensywna oraz warto, aby była prowadzona w rzeczowy i owocny sposób. Dobra szkoła wyróżnia się tym, że zapewnia materiały do pracy, organizuje zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w profesjonalnych kwiaciarnia. W taki sposób na tym etapie nauki będziemy w stanie poznać praktyczne tajniki tego zawodu od kuchni. Zaczniemy również po prostu wdrażać się w wykonywanie zawodu.

Dla kogo jest to zawód?

Tak naprawdę nie ma znaczenia, dla kogo jest to zawód. Ważne są przede wszystkim predyspozycje zawodowe, które musisz przejawiać. Jest to praca specyficzna, która wymaga artystycznego oraz delikatnego podejście. Wskazane jest, abyś był miłośnikiem kwiatów. Bycie samym widziałem estetyki czasami nie wystarcza. Może być również pasjonatem botaniki, gatunków oraz sposobów pielęgnacji roślin. Wbrew pozorom jest to bardzo istotny, kwiaty są bowiem żywym organizmem, które bez odpowiedniego pielęgnowania mogą zwiędnąć. Dodatkowo dobry florysta jest duszą artystyczną. Dobrze aby wykazywał się kreatywnością, wyczuciem estetyki, oraz wyobraźnią. Bardzo dużym atutem w tej pracy i jest umiejętność układania własnych unikalnych kompozycji kwiatowych.