Jaką lampę wybrać do paznokci hybrydowych?

0
1790
Jaką lampę wybrać do paznokci hybrydowych?

Fundamentalną cechą manicure’u hybrydowego jest jego trwałość. Paznokcie hybrydowe są eleganckie, nie powodują odprysków, a co najważniejsze wytrzymują kontakt z płynem do naczyń i różnymi detergentami. Oczywiście pod warunkiem, że zostały wykonane zgodnie ze sztuką i przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu. Dlatego omówimy dzisiaj nieco bliżej rodzaje lamp wykorzystywanych do paznokci hybrydowych.

Sposób malowania paznokci

Malowanie paznokci za pomocą lakierów hybrydowych w zasadzie nie różni się od klasycznego manicure. Wymaga jedynie nieco większego nakładu czasu i położenia kilku warstw różnych produktów. Zaletą lakieru hybrydowego jest trwałość wynikająca z połączenia formuły żelowej z lakierem. Pomalowana płytka jest utwardzana w specjalnej lampie do paznokci. Lampa powoduje, że lakier w mgnieniu oka twardnieje i zachowuje swoje właściwości przynajmniej przez 2 tygodnie. Pytanie tylko w jaki sposób wybrać najlepszą lampę.

Lampa UV do paznokci

Pierwszym rodzajem dostępnym na rynku jest lampa UV. Jest to idealna lampa do paznokci hybrydowych, jak i żeli akrylowych. Posiada specjalne świetlówki, które po przepaleniu należy wymienić. Szybkość schnięcia lakieru jest uzależniona od mocy lampy. W przypadku lamp o mocy 9 W i 18 W czas utwardzania wynosi 120-180 sekund. Przy mocy 36 W czas utwardzania nie przekracza 120 sekund. Specjaliści zdecydowanie polecają modele o mocy 36 W, w których czas naświetlania jest jednak zdecydowanie krótszy. Posiadają one zazwyczaj 4 świetlówki o mocy 9 W. Lampy UV mogą być dodatkowo wyposażone w timer, tryb pracy ciągłej bądź też czujnik ruchu, dzięki któremu lampa uruchomi się automatycznie po włożeniu pod nią dłoni. Kupując lampę UV, warto wybierać modele z zewnętrznymi zasilaczami, które w razie uszkodzenia można bez problemu wymienić. Na rynku dostępne są lampy, które nazywane są mostkami. Są one bardziej poręczne i łatwiej zabrać je w podróż.

Lampa LED do paznokci

Lampa LED nadaje się do utwardzania lakierów hybrydowych, ale nie sprawdzi się w przypadku żeli. Ten typ lampy posiada nowoczesne diody LED. Ich cechą charakterystyczną jest długa żywotność i niski pobór energii. Podobnie jak w poprzednim typie, szybkość schnięcia lakieru zależy tu od mocy lampy. Trzeba przyznać, że w porównaniu z lampami UV LED-y prezentują dużo krótszy czas utwardzania. Ich moc waha się w granicach 6-48 W. W przypadku profesjonalnych zastosowań optymalnym wyborem są lampy o mocy 36 i 48 W. Mogą one posiadać kilka czasów pracy, tryb pracy ciągłej, wentylator czy czujnik ruchu.

Wzorniki

Trzeba pamiętać, że lampa to ważny, ale nie jedyny element, w jaki należy się zaopatrzyć. Kolejnym są wzorniki na paznokcie. Świetnie sprawdzają się one jako narzędzie treningowe. Pozwalają na bezpieczne testowanie nowych kolorów, wzorów oraz technik stylizacji. Dzięki temu w rolę testerek nie muszą już wcielać się klientki salonów stylizacji paznokci.

Wyposażenie salonu stylizacji paznokci jest równie istotne jak same umiejętności stylistki. Dobry sprzęt pozwala nie tylko testować, ale i wykonywać profesjonalne stylizacje dla odwiedzających salon klientek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here