Różne metody depilacji bikini

0
5188
Różne metody depilacji bikini

Depilacja bikini stała się już zupełnie podstawowym i normalnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Niemalże każda kobieta poddaje się jej regularnie, a zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym, kiedy to pragnie przygotować się do założenia skąpego stroju kąpielowego. Różne są natomiast same depilacje bikini, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi metodami usuwania zbędnego owłosienia, by wybrać tą najbezpieczniejszą i najlepszą.

Prawdopodobnie każda kobieta ma w swoim domu przynajmniej jedną najzwyklejszą maszynkę do golenia. To wielofunkcyjny i bardzo praktyczny przyrząd. Niektórzy twierdzą, że to właśnie on najlepiej sprawdza się w przypadku depilowania włosków z miejsc intymnych. Z założenia maszynki są jednorazowe, co znaczy, że można ich użyć tylko jeden raz, a następnie trzeba je wyrzucić. Ma to swoje plusy. Nowa maszynka, wyjęta prosto z opakowania, na pewno nie zagrozi delikatnej skórze miejsc intymnych i nie wywoła żadnych podrażnień, ani nie doprowadzi do pojawienia się stanu zapalnego. Użytkowanie jest banalnie proste. Jednorazowe maszynki idealnie sprawdzają się w sytuacji, gdy kobieta ma tylko krótką chwilę na usunięcie niechcianych włosków. Wystarczy wtedy wziąć szybki prysznic, namoczyć skórę i przejechać po niej kilkukrotnie jednorazową maszynką. Zabieg potrwa maksymalnie kilka minut, dlatego jest to bardzo szybka i praktyczna metoda. Jej minusem jest to, że przycięte mechanicznie włoski zaczną błyskawicznie odrastać. Już na drugi dzień na skórze może pojawić się drobny meszek. Zabieg należy więc regularnie powtarzać, czasem nawet co kilka dni.

Depilacje bikini dużo trudniej jest przeprowadzić tym kobietom, które mają problem z wrażliwą skórą. Zwłaszcza w okolicach miejsc intymnych naskórek potrafi być tak delikatny, że bardzo łatwo można się zaciąć przy korzystaniu z jednorazowych maszynek. Alternatywą dla nich są specjalistyczne kremy i żele. Idealnie zadziałają one u kobiet wrażliwych na ból oraz tych, które mają problem z widocznymi naczynkami. Depilacja bikini przeprowadzona z pomocą takich preparatów kosmetycznych jest całkowicie bezbolesna. Krem lub żel wystarczy nałożyć na skórę, a następnie zetrzeć go specjalną szpatułką, jednocześnie przycinając włoski. Wbrew pozorom ta metoda działa dużo lepiej od usuwania owłosienia maszynkami. Kremy wzbogacane są bowiem o specjalne substancje, które spowalniają proces wzrostu włosa. Włoski rosną nie tylko wolniej, ale stają się też słabsze. Nie ma też takiej możliwości, aby delikatny krem jakkolwiek podrażnił skórę. Zabieg jest więc w stu procentach bezpieczny.

Obie wyżej wymienione depilacje bikini nie dają jednak dobrych efektów na długi czas. Już po kilku dniach skóra przestaje być idealnie gładka, trzeba raz jeszcze zabrać się za golenie włosków, a to wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem powstania podrażnień. Warto zatem rozważyć inwestycję w laserową depilację miejsc bikini. Zabieg należy wykonać przynajmniej na kilka miesięcy przed sezonem wakacyjnym. Dzięki temu skóra zdąży się spokojnie zagoić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here