Jaka powinna być piłka do masażu?

0
1347

Piłka do masażu, to artykuł jaki zaliczyć możemy do kategorii innej, niż piłki gimnastyczne. Pomimo tego, że mają podobne zastosowanie, to jednakże różnią się one swoją fakturą. Jeżeli chodzi o piłkę do masażu, to na jej powierzchni zastosowano mające wypustki, dzięki którym, artykuł ten jest znacznie przydatniejszy, ponieważ oprócz ćwiczeń nastawionych na treningi równowagi oraz wzmocnienie mięśni, mamy do tego możliwość, aby poprawić krążenie i zrelaksować się po wyczerpującym treningu.

Piłka do masażu – dlaczego warto się na nią zdecydować

Piłka do masażu, dzięki wspomnianym wyżej przepustkom masującym, jest bardzo dobrą alternatywą dla standardowych, gładkich piłek. Przepustki te sprawiają, że nasze mięśnie mogą się błyskawicznie rozluźnić, pozbędziemy się bólów mięśniowych, jak również możemy się zrelaksować, kiedy będziemy ćwiczyli bardzo intensywnie. Wypustki znacznie polepszają krążenie krwi, co może okazać się pożądane, zwłaszcza w okresie rehabilitacji osób starszych, czy też sportowców, którzy powracają do treningu po zabiegach, czy też po kontuzji. Ponadto kupując piłkę do masażu, dostajemy naprawdę doskonałą piłkę, która idealnie sprawdzi się do ćwiczeń balansowych, jak również może ona znacząco wspierać proces odchudzania.

Podwójne piłki do masażu – czym są?

Podwójne piłki do masażu, noszą nazwę również duo ball, bądź też double ball. Taka właśnie piłka ma kształt dwóch kul, które są ze sobą połączone. W wielu różnych sklepach, produkty te znajdziemy w wielu wariantach, o różnej wielkości oraz twardości, dzięki czemu możemy wybrać piłkę stosownie do naszych potrzeb. Pomiędzy kulami znajduje się zwężenie, które doskonale przylega do linii naszego kręgosłupa, a kule robią masaż mięśni, które są wzdłuż niego położone. Podwójne piłki do masażu, zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do masażu pleców, ze względu na swój kształt. Jednakże, doskonale sprawdzą się także w wypadku masowania takich części ciała, jak ramiona, stopy, ręce, talia, nogi, czy też szyja. Nie można przy tym zapomnieć o tym, że masaże robione z użyciem podwójnej piłki, możemy robić samodzielnie, jak również może nam w tym pomóc inna osoba. Jeżeli chcemy ćwiczyć z tym właśnie artykułem, to warto zaopatrzyć się w produkt doskonałej jakości, który został wyprodukowany przez wiodącego producenta, ponieważ wówczas będziemy mieć pewność, że w pełni zrealizuje on swoje zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here