Jaką suszarkę wybrać?

0
1923
Jaką suszarkę wybrać?

Jak można się domyśleć, suszarka służy do suszenia włosów. Jednak nie tylko. To także od suszarki zależy stan i wygląd naszych włosów. Dlatego też na rynku dostępnych jest wiele modeli suszarek. Można powiedzieć, że producenci wręcz prześcigają się w tym, aby oferowane przez nich suszarki nie tylko skutecznie suszyły, ale chroniły także włosy. Dlatego warto jest poznać cechy oraz funkcje różnych suszarek zanim podejmie się decyzję o zakupie.

Na rynku dostępne są zarówno suszarki do użytku domowego, jak i te profesjonalne używane w salonach fryzjerskich. To jaką suszarkę wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb. Jeśli z suszarki korzystać będziemy tylko my lub jeszcze kilka osób w domu to wystarczy w zupełności suszarka domowa. Jeśli jednak mamy większe potrzeby to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić suszarkę profesjonalną.

Decydując się na konkretną suszarkę uwagę zwrócić należy przede wszystkim na to jakie posiada funkcje oraz parametry. Oczywiście jednym z najważniejszych parametrów będzie moc suszarki. Tutaj bardzo ważne jest to jak długie posiadamy włosy oraz jaka jest ich gęstość. Pod tym kątem dobierać należy moc suszarki. Inna będzie bowiem suszarka do włosów krótkich, a inna do włosów długich. Jeśli posiadamy włosy długie i dość gęste to najlepszym wyborem będzie suszarka do włosów do mocy powyżej 2000 W. Natomiast suszarka do włosów krótkich spełni swoje zadanie, jeśli będzie posiadała moc przynajmniej 1500 W.

Inny ważny parametr, jaki należy brać pod uwagę wybierając suszarkę to możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu zawsze będziemy mieli możliwość dostosowania temperatury suszenia to naszych własnych wymagań bądź sytuacji w jakiej się znajdziemy. Przykładowo, jeśli będziemy musieli wysuszyć włosy bardzo szybko to nastawimy większą temperaturę. Jeśli natomiast będziemy mieć więcej czasu wówczas do suszenia wystarczy temperatura niższa.

Kolejny parametr, o którym nie można zapomnieć to oczywiście siła nadmuchu suszarki. Jest to bardzo ważny parametr i posiadana przez nas suszarka powinna posiadać funkcję takiej regulacji. Jest to o tyle ważne, że przy niektórych fryzurach czy stylizacjach wręcz nie jest wskazane, aby nadmuch powietrza był zbyt duży. Dlatego dobrze jest mieć możliwość jego regulacji. Czasem warto jest też wybrać suszarkę, która nie tylko posiada nawiew ciepłego powietrza, ale i zimnego. Zimny nawiew bowiem przydaje się przy układaniu fryzury.

Kiedy decydujemy się na zakup suszarki często kierujemy się także samym wyglądem suszarki. To dotyczy przede wszystkim pań. Oczywiście sam wygląd nie ma tak dużego znaczenia jak poprzednie parametry. Ważne jest jednak to, aby suszarka była poręczna, dobrze trzymała się w ręku. Jeśli często podróżujemy warto, aby nie była także zbyt duża.

Powyżej omówiono najważniejsze funkcje i parametry jakie powinna posiadać dobra suszarka. Jednak to nie wszystko. Suszarki mogą bowiem posiadać także wiele innych i dodatkowych możliwości. Przykładem może być tu na przykład dyfuzor. Dyfuzor jest to pewnego rodzaju nakładka, która zakładana jest na wylot suszarki. Przede wszystkim służy on do modelowania włosów. Najczęściej służy on do kręcenia włosów i układaniu ich w fale. jeśli zatem jakaś pani marzy do kręconych włosach to można z całą pewnością powiedzieć, że dyfuzor będzie jej niezbędny. Inny ciekawy element jaki może posiadać suszarka do włosów to koncentrator powietrza. Dzięki temu urządzeniu można nakierować większy nadmuch ciepłego powietrza na konkretną część włosów. Co ważne ten obszar włosów bardzo szybko wysycha, ale także włosy w tym miejscu prostują się.

Jak zatem widać odpowiedni wybór suszarki wcale nie jest taki prosty. Suszarki charakteryzują się wieloma funkcjami i parametrami, a także jak widać różnego rodzaju dodatkami. Warto zatem przed dokonaniem wyboru dokładnie przeanalizować wszystkie cechy, jakie dana suszarka posiada. Wszystko po to, aby na końcu cieszyć się z udanego zakupu i móc korzystać z wybranej suszarki przez bardzo długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here