Lampy zabiegowe – jaką wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

0
1171
Lampy zabiegowe

Każdy lekarz do sprawnego i komfortowego wykonywania zabiegów potrzebuje właściwego sprzętu medycznego. Sprawa wygląda tak samo w przypadku oświetlenia, które stanowi kluczową rolę w wielu zabiegach. Lampy medyczne powinny przede wszystkim cechować się wysoką jakością oświetlenia, by zapewnić najwyższy komfort pracy całemu zespołowi. Jednakże lampy, w zależności od przeznaczenia różnią się między sobą pewnymi parametrami.

Lampy zabiegowe – źródło i natężenie światła

Bez wątpienia zarówno źródło, jak i natężenie światła stanowią bardzo ważne czynniki, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Lampy zabiegowe można podzielić na halogenowe i ledowe. Lampy zabiegowe halogenowe cechują się wysokim współczynnikiem odwzorowywania barw. Zarówno oświetlenie halogenowe, jak i diodowe jest bardzo popularne i trudno jednomyślnie stwierdzić, które stanowi lepszy wybór w gabinecie lekarskim. Największą wadą oświetlenia halogenowego jest niska żywotność halogenów, a także duży wzrost temperatury w okolicy lampy. Ma to także wpływ na komfort pracy całego zespołu. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się z  kolei oświetlenie ledowe, którego działanie oparte jest na diodach elektroluminescencyjnych. Co więcej, lampy ledowe dają możliwość regulacji natężenia i skupienia światła.

Najlepsze lampy zabiegowe – kolory diod

Przy wyborze lampy zabiegowej warto zwrócić uwagę także na kolory diod. Lampy z barwnymi diodami nie będą jednak dobrym wyborem, gdyż mieszanie kolorowych wiązek może negatywnie wpłynąć na komfort pracy. Dlatego też należy wybierać diody, które emitują białe światło. Będą one zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Lampy zabiegowe – sposoby mocowania

Lampy zabiegowe posiadają różne sposoby mocowania, na co także należy zwrócić szczególną uwagę. Lampy te mogą występować w wersji sufitowej, ściennej, a także statywowej. Najlepszym rozwiązaniem są lampy sufitowe, które doskonale sprawdzą się na sali operacyjnej, nie zabierając przy tym przestrzeni. Lampy zabiegowe z kolei, można wybrać w różnej formie. Jednak najlepszym rozwiązaniem zdecydowanie będą lampy mobilne, które można przemieszczać w zależności od zapotrzebowania w danym momencie. Taka opcja sprawdza się najlepiej w gabinetach zabiegowych, czy salonach kosmetycznych. Hurtownia medyczna Medwil to miejsce, gdzie znajdziesz lampy medyczne, a także szeroki wybór sprzętu i akcesoriów, takich jak torba lekarska, które idealnie sprawdzą się do gabinetów medycznych.

Zalety lamp zabiegowych LED

Zdecydowanie lampy zabiegowe LED posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są coraz częściej wybierane do gabinetów. Są to między innymi; biała kolorystyka diod, a także zwiększona energooszczędność, dłuższe użytkowanie takich produktów oraz znacznie lepszy komfort pracy.

Lampy zabiegowe stanowią bardzo ważny element każdego gabinetu. Bez wątpienia oświetlenie odgrywa istotną rolę podczas wykonywanych zabiegów. Warto wybierać lampy oparte o najnowsze technologię, gdyż spełniają one wówczas wszystkie normy, konieczne dla oświetlenia w gabinecie lekarskim. Co więcej, są one także komfortowe i funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here