Na czym polega liposukcja podbródka?

0
862

Liposukcja to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, który może być wykonywany na całym ciele. Pozwala na skuteczne oraz bezpieczne pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej, której nie da się usunąć za pomocą ćwiczeń lub diety. Liposukcja wykonywana jest także, aby usunąć różnego rodzaju defekty kosmetyczne – między innymi podwójny podbródek.

Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek to problem wielu kobiet i mężczyzn po 30 roku życia, chociaż niekiedy może pojawiać się również u młodszych osób. Nie zawsze spowodowany jest nadwagą czy stylem życiem, ale bardzo często to geny oraz hormony odpowiedzialne są za odkładanie się tkanki tłuszczowej właśnie w tym miejscu. Drugi podbródek rozmywa owal twarzy, postarza oraz dodaje optycznie kilka kilogramów nawet osobom, które są szczupłe. Na nic się zdają jakiekolwiek ćwiczenia lub dieta. Jednym sposobem, aby skutecznie pozbyć się tego problemu natury estetycznej, są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – doskonałe efekty pozwala uzyskać właśnie liposukcja. Zdecydować się można zarówno na zabieg klasyczny metodą chirurgiczną, jak i nieco nowocześniejszą metodę opartą na działaniu lasera. Ta druga opcja w ostatnich czasach staje się bardzo popularna i zyskuje wiele pozytywnych opinii. Dzieje się tak głównie ze względu na mniejsze ryzyko powikłań oraz krótszy czas rekonwalescencji. Laserowa liposukcja podbródka pozwala na pozbycie się jedynie zbędnych komórek tłuszczowych i nie doprowadza do uszkodzenia okolicznych tkanek.

Laserowa liposukcja podbródka – na czym polega?

Liposukcja podbródka Warszawa opiera się na działaniu wiązek lasera, które wprowadzane są pod skórę za pomocą małego nacięcia w niewidocznym miejscu. Działanie lasera ma za zadanie rozbić błony komórek tłuszczowych, co doprowadza do ich usunięcia. Następnie organizm wydala martwe komórki podczas codziennych procesów metabolicznych. Jeżeli zabieg został wykonany na dużym obszarze ciała, niekiedy lekarz odsysa je za pomocą specjalnego sprzętu. Po całej procedurze pacjent musi założyć na głowę specjalną opaskę uciskową i jeszcze tego samego dnia, po około godzinie może wrócić do domu. Laserowa liposukcja podbródka nie jest bolesna, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Polecana jest każdemu, kto chciałby pozbyć się nieestetycznego defektu, ale nie może zdecydować się na interwencję chirurgiczną. Zabieg nie tylko pozwala pozbyć się podwójnego podbródka, ale też optycznie odmładza twarz oraz ujędrnia okolice szyi. Wiązki światła stymulują wiązania kolagenowe, mobilizując je do regeneracji, co przekłada się na odmładzający efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here