Na czym polega przeszczepianie włosów metodą BHT?

0
838
przeszczep włosów BHT

Osoby, którym zależy na zagęszczeniu fryzury, borykające się z problemem łysienia, coraz częściej decydują się na skorzystanie z możliwości oferowanych przez współczesną medycynę. Zabiegi transplantacji włosów jeszcze do niedawna niemal niedostępne w naszym kraju, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, pomagając odmienić życie wielu osobom. Istnieje wiele metod transplantacji, a jedną z nich jest przeszczep włosów BHT. Na czym polega i czy jest to zabieg bezpieczny?

Metoda BHT – co to takiego?

Nazwa metody to skrót angielskiego sformułowania Body Hair Transplantation. Metoda polega na pobieraniu pojedynczych unitów (włosów) ze skóry klatki piersiowej, pleców, pach lub brody i ich przeszczepieniu na skórę głowy, w miejsce łysienia. Przeszczepy włosów BHT wykonywane są wówczas, gdy nie ma możliwości pobrania unitów bezpośrednio ze skóry główy, zwłaszcza gdy włosy na głowie są słabe lub bardzo rzadkie, przez co ich pobranie mogłoby przynieść więcej szkody niż korzyści. Tego typu metodę wykorzystuje się przede wszystkim do zagęszczania włosów na głowie, ale pobranych z ciała włosów, w przypadku mężczyzn można używać również do wyrównania owłosienia na brodzie. Co warte podkreślenia, przeszczep włosów BHT zawsze wykonywany jest ręcznie, w związku z czym pojedynczy zabieg może trwać nawet kilka godzin.

Bezpieczeństwo metody BHT

W związku z inwazyjnym charakterem wszystkich zabiegów transplantacyjnych, również przeszczep włosów BHT powinien być wykonywany przez odpowiednio wykwalifikowaną osobę, chirurga, w asyście przeszkolonego personelu pomocniczego i w możliwie sterylnych warunkach. Pobieranie i wszczepianie unitów jest bolesne, dlatego wszystkie zabiegi transplantacji włosów metodą BHT powinny być wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zabieg wykonują wykwalifikowane osoby w odpowiednich warunkach, jest on bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta. Oczywiście każdy tego typu zabieg powinien być poprzedzony wcześniejszą konsultacją i wywiadem lekarskim, co minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań i pojawiających się podczas wykonywania zabiegu komplikacji.

Kłopoty z wypadającymi włosami i łysieniem dotyczą wielu osób w różnym wieku. Niestety popularne suplementy diety, kosmetyki czy nawet leki nie zawsze pozwalają uporać się z tego typu problemem. Dzięki przeszczepom włosów metodą BHT lub FUE istnieje możliwość przywrócenia fryzurze atrakcyjnego wyglądu, zamaskowania nieowłosionych placów czy wyrównania zakoli. Transplantacje włosów można wykorzystać również do zagęszczenia brwi lub brody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here