Najpiękniejsze różowe kamienie wykorzystywane w jubilerstwie

0
1483

Różowy kolor uważany jest za romantyczny, delikatny i wyjątkowo kobiecy. Kojarzy się z niewinnością, subtelnością, ale także wyrafinowaną elegancją. Przywodzi na myśl także ważne chwile w życiu, takie jak zaręczyny czy ślub, podczas których pojawiają się różowe elementy, symbolicznie nawiązujące do miłości i panny młodej.

Róż w jubilerstwie

Kolor różowy cieszy się popularnością w jubilerstwie już od wielu lat. Największą sławę zdobył w okresie Rokoko (XVIII wiek), kiedy był chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Obecnie panuje moda w szczególności na delikatny i uniwersalny „róż milenijny”, który nie jest aż tak rzucający się w oczy, jak „róż Barbie”.

W jubilerstwie kolor różowy swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim skojarzeniom, które wzbudza. Dlatego nawet kobiety, które nie preferują go w swojej codziennej stylizacji, są skłonne posiadać choć jeden dodatek właśnie w tym kolorze.

Kolor różowy posiada jeszcze jedną zaletę, docenianą przez jubiler oraz miłośników biżuterii. Idealnie pasuje praktycznie do każdego metalu szlachetnego. W zależności od tego, z czym zostanie zestawiony, wydaje się bardziej lub mniej intensywny i może wręcz nabrać nowego znaczenia.

Wiedząc już to wszystko, warto poznać najbardziej popularne i najpiękniejsze różowe kamienie, które wykorzystywane są w jubilerstwie. Wszystkie z nich znajdują się w bogatej ofercie marki KLENOTA, tworząc unikatowe połączenia i wyjątkowe dodatki.

Róż w jubilerstwie

Różowy diament

Diamenty uważane są za najwspanialsze klejnoty, co zawdzięczają nie tylko swojej wyjątkowej twardości, ale również olśniewającej blaskowi, jakim się odznaczają. Warto jednak pamiętać, iż oprócz klasycznych, czystych diamentów, możemy spotkać również kolorowe diamenty fantazyjne.

Jednym z nich jest niezwykły, różowy diament, występujący w przyrodzie niezwykle rzadko. Jego wartość jest tym większa dlatego, iż nie jest dokładnie znana przyczyna jego zabarwienia.

Różowe diamenty odznaczają się niezwykle luksusowym charakterem i pięknym, jasnym blaskiem. Doskonale prezentują się zwłaszcza te o najbardziej intensywnym kolorze, które osiągają także najwyższe ceny.

Najchętniej wybierane są w pierścionkach zaręczynowych. Pozwalają na połączenie tradycji, mówiącej iż to właśnie diament powinien być klejnotem wybieranym z okazji oświadczyn, z romantyzmem tej chwili.

Różowy diament

Różowy szafir

Choć nazwa szafir pochodzi od greckiego słowa, oznaczającego kolor niebieski, to klejnoty te mogą występować także w innych barwach, w tym właśnie różowej. Różowe szafiry o wysokiej czystości są szczególnie pożądane ze względu na to, iż wyglądają podobnie do różowych diamentów.

Różowe szafiry należą do jednych z najtwardszych kamieni szlachetnych. Z tego powodu doskonale sprawdzają się w biżuterii, która jest noszona każdego dnia. Pięknie prezentują się w połączeniu z białym oraz żółtym złotem.

Różowy szafir

Morganit

Morganit to klejnot, który został odkryty stosunkowo niedawno, gdyż dopiero w 1910 roku. Charakteryzuje się delikatnym, pastelowym odcieniem różowego, dzięki czemu wygląda wyjątkowo subtelnie.

Morganit nie jest aż tak rzadki jak diament, dlatego jego cena jest znacznie bardziej przystępna. Częściej umieszczany jest także jako jedyny, duży klejnot w danym egzemplarzu biżuterii. Dzięki temu może być idealnym wyborem w pierścionku zaręczynowym. Pięknie prezentuje się również w kolczykach, które odmładzają wygląd i dodają prawdziwego uroku. Biżuteria z nim może być noszona każdego dnia, gdyż morganit odznacza się wysoką twardością i odpornością.

Morganit

Rubelit – różowy turmalin

Rubelit jest jednym z kamieni szlachetnych o bogatym kolorze i charakterystycznym odcieniu. Bez wątpienia przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi mniej znanych kamieni szlachetnych. Zachwyci także grą kolorów na swojej powierzchni, gdyż jego odcień zmienia się nieznacznie w zależności od jego ustawienia względem światła.

Rubelit - różowy turmalin

Różowy kwarc

Jednym z najbardziej popularnych różowych kamieni jest różowy kwarc. Może on przybierać bardziej lub mniej przezroczyste formy. Jest wyjątkowo dobrze znany, a elementy biżuterii nim ozdobione są odnajdywane na stanowiskach archeologicznych.

Różowy kwarc od niepamiętnych czasów kojarzony jest z romantyczną miłością, szczęściem i odpędzaniem zła. Bransoletka z różowym kwarcem jest szczególnie popularna i może być noszona każdego dnia.

Różowy kwarc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here